mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW największym w Polsce producentem lekkich samochodów użytkowych

VW największym w Polsce producentem lekkich samochodów użytkowych

Fabryka Volkswagen Poznań osiągnęła w roku 2004 najlepszy wynik w swojej dotychczasowej historii. W porównaniu do roku 2003 produkcja samochodów wzrosła o 193,9 procenta i wyniosła w roku ubiegłym 121.760 sztuk.

VW największym w Polsce producentem lekkich samochodów użytkowych

Zadecydował o tym sukces rynkowy nowych modeli: Transportera T5 oraz Caddy.

„Tak dobry wynik to rezultat bardzo dużego powodzenia produkowanych przez nas samochodów na rynkach motoryzacyjnych. Do jego osiągnięcia przyczyniły się w także dokonania naszej odlewni oraz działu produkcji samochodów specjalnych” – powiedział Jörn Reimers, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Zwłaszcza Caddy, produkowany w Europie wyłącznie w Poznaniu, cieszy się dużym uznaniem wśród klientów. Dzięki temu hale produkcyjne poznańskiej fabryki Volkswagena opuściły w ubiegłym roku 92.003 samochody tego modelu.

Również dla zakładu produkcji samochodów specjalnych i odlewni fabryki Volkswagen Poznań ubiegły rok wiązał się z dużymi sukcesami. Produkcja samochodów specjalnych przekroczyła 9.000 sztuk, co oznacza wzrost o przeszło 300 procent w porównaniu do roku 2003. Odlewnia poprawiła swój wynik z ubiegłego roku o blisko 30 procent, zarówno pod względem poziomu produkcji jak i sprzedaży, który wyniósł w obydwu przypadkach przeszło 4,3 mln komponentów odlewniczych. Komponenty z poznańskiej odlewni Volkswagena cieszą się bardzo wysokim uznaniem. Dowodem tego jest I. miejsce w kategorii "Wyroby odlewnicze" przyznane podczas X. Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa dla wytwarzanej w Poznaniu obudowy kolumny kierowniczej. Jest ona stosowana w samochodach produkowanych w oparciu o platformę Volkswagena Golfa V.

Przychody ze sprzedaży osiągnęły w ubiegłym roku poziom 7,6 mld złotych, co oznacza wzrost o bez mała 140 procent w stosunku do roku 2003. Przychody te są w 95 procentach wynikiem produkcji przeznaczonej na eksport. Tym samym Volkswagen Poznań znajduje się w czołówce polskich eksporterów. Samochody produkowane w Poznaniu trafiają na rynki 45 państw świata.

Volkswagen Poznań współpracuje z kilkudziesięcioma polskimi poddostawcami. W roku ubiegłym obroty w ramach tych kontaktów wyniosły prawie 2,2 mld złotych, co stanowiło 36 procent obrotów z wszystkimi firmami zaopatrującymi fabrykę.

Dzięki pełnemu obciążeniu fabryki, plany na rok 2005 przewidują około 25 procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży.


Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Osiem lat po debiucie pierwszego miejskiego crossovera Nissana, z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland zjechał milionowy Juke. Nowy egzemplarz powstaje w brytyjskiej fabryce średnio co 105 sekund.