mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW obawia się kolejnych strat w USA

VW obawia się kolejnych strat w USA

Według szefa amerykańskiego oddziału marki Volkswagen Adriana Hallmarka, VW przez kolejne najbliższe dwa lata nie ma co liczyć na osiągnięcie dodatnich bilansów handlowych w Stanach Zjednoczonych. Powodem jest wysoki kurs euro w stosunku do dolara oraz drobny spadek zainteresowania marką na amerykańskim rynku.

VW obawia się kolejnych strat w USA
”Dopiero w 2009 roku możemy liczyć na wyjście z czerwonych cyfr” - powiedział na konferencji prasowej w Nowym Jorku Adrian Hallmark, szef amerykańskiego oddziału VW. „Ze względu na niekorzystną wymianę euro do dolara nie sądzę, aby udało nam się odnieść pozytywne wyniki w 2007 i 2008 roku” – dodał Hallmark.

Volkswagen jednak planuje przyspieszyć ten proces. Aby niejako ominąć niekorzystne relacje euro do dolara amerykański oddział koncernu będzie nakłaniał główne kierownictwo marki do importowania większej liczby samochodów z fabryk w Meksyku zamiast z Niemiec.

Dowiedz się więcej o marce Volkswagen

Czytaj także:

Tanie auta VW i GM 2006-11-27

Koniec Golfa z Brukseli 2006-11-23
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

~KML 2007-01-09

Ty eres nie wiesz co gadasz ! VW to najlepsza marka!! Vw zawsze był , jest i będzie najlepszy !

~lukas 2006-12-05

szikaka

~eres 2006-12-02

A może, po prostu, toporne szwabskie wyroby juz sie znudziły i opatrzyły...Może w dziedzinie motoryzacji niemcy stracili już swoją pozycję, bo dawno przestały być konkurencyjne w dowolnej dziedzinie (niezawodność, cena, nowatorstwo, itp.)..? Może już tylko w Polsce ta marka ciągle ma zwolenników mimo tego, że obiektywne kryteria pokazują, iż kult "VW" jest mocno przesadzony..? Może funkcjonujące od 20 lat opinie szwagra, który 17 lat temu przesiadł sie do golfa II z poloneza nie maja w USA takiego znaczenia, jak w kraju nad Wisłą..?

~l76 2006-12-01

Dlaczego w Polsce ceny samochodów nie spadają złotówka się umacnia w stosunku do większości istotnych walut ale jakoś to się nie przekłada na spadek cen ?????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.