mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW w Rosji?

VW w Rosji?

Po Fordzie, Renault i Toyocie kolejny koncern motoryzacyjny przymierza się do inwestowania na wschodzie.

W grudniu zostanie podjęta w Wolfsburgu ostateczna decyzja, co do planów montażu samochodów grupy Volkswagen w Rosji od 2007 roku. Jak podaje anglojęzyczny europejski serwis motoryzacyjny, cytujący wypowiedzi źródeł zbliżonych do decydentów VW, firm planuje wytwarzać modele z dostarczanych tam podzespołów.

Na początku VW myśli o 50.000 sztuk samochodów, ale od razu brana jest pod uwagę możliwość zwiększenia wydajności fabryki do nawet 200.000 sztuk już w 2009 roku. Jak widać kolejny koncern chce zdążyć przed przewidywanym wzrostem lokalnego rynku.

Wedle rzecznika niemieckiej firmy, sprzedaje ona w Rosji coraz więcej samochodów swoich marek. VW, Audi, Skoda i samochody dostawcze zanotowały niemal 12-procentowy wzrost sprzedaży do blisko 20.000 sztuk w 2004 roku, w porównaniu do 2003.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.