mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW w Rosji?

VW w Rosji?

Po Fordzie, Renault i Toyocie kolejny koncern motoryzacyjny przymierza się do inwestowania na wschodzie.

W grudniu zostanie podjęta w Wolfsburgu ostateczna decyzja, co do planów montażu samochodów grupy Volkswagen w Rosji od 2007 roku. Jak podaje anglojęzyczny europejski serwis motoryzacyjny, cytujący wypowiedzi źródeł zbliżonych do decydentów VW, firm planuje wytwarzać modele z dostarczanych tam podzespołów.

Na początku VW myśli o 50.000 sztuk samochodów, ale od razu brana jest pod uwagę możliwość zwiększenia wydajności fabryki do nawet 200.000 sztuk już w 2009 roku. Jak widać kolejny koncern chce zdążyć przed przewidywanym wzrostem lokalnego rynku.

Wedle rzecznika niemieckiej firmy, sprzedaje ona w Rosji coraz więcej samochodów swoich marek. VW, Audi, Skoda i samochody dostawcze zanotowały niemal 12-procentowy wzrost sprzedaży do blisko 20.000 sztuk w 2004 roku, w porównaniu do 2003.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?