mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW w rajdzie Dakar 2004

VW w rajdzie Dakar 2004

Volkswagen podejmuje wyzwanie "Dakar". W tym najtrudniejszym na świecie wyścigu o długości 11 000 kilometrów z Paryża do Dakaru po raz pierwszy wezmą udział dwa Race-Touaregi z napędem na cztery koła.

VW w rajdzie Dakar 2004

Volkswagen zaufał dwóm zwycięzcom rajdu Dakar. Za kierownicą Race-Touaregów zasiądą: Jutta Kleinschmidt (Dakar 2001) i Bruno Saby (Dakar 1993). Ich wspólny bilans zwycięstw to siedem wygranych wyścigów – maratonów i wiele innych sukcesów. Fabrizia Pons jest pilotem Jutty Kleinschmidt, Matthew Stevenson pilotuje Bruno Saby.

Dakar 2004 będzie dla Race-Touarega przygotowaniem do sezonu 2005. 11 000 kilometrów ciągłego stresu. Dyrektor działu Volkswagen Motorsport – Kris Nissen wyznaczył swojemu zespołowi ambitny cel. Obydwa Race-Touaregi, które są całkowicie nowymi pojazdami, powinny 18 stycznia 2004 przejechać w Senegalu linię mety. Załoga Volkswagena będzie zbierała doświadczenia by perfekcyjnie przygotować się do startu w rajdzie Dakar 2005.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.