mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW w rajdzie Dakar 2004

VW w rajdzie Dakar 2004

Volkswagen podejmuje wyzwanie "Dakar". W tym najtrudniejszym na świecie wyścigu o długości 11 000 kilometrów z Paryża do Dakaru po raz pierwszy wezmą udział dwa Race-Touaregi z napędem na cztery koła.

VW w rajdzie Dakar 2004

Volkswagen zaufał dwóm zwycięzcom rajdu Dakar. Za kierownicą Race-Touaregów zasiądą: Jutta Kleinschmidt (Dakar 2001) i Bruno Saby (Dakar 1993). Ich wspólny bilans zwycięstw to siedem wygranych wyścigów – maratonów i wiele innych sukcesów. Fabrizia Pons jest pilotem Jutty Kleinschmidt, Matthew Stevenson pilotuje Bruno Saby.

Dakar 2004 będzie dla Race-Touarega przygotowaniem do sezonu 2005. 11 000 kilometrów ciągłego stresu. Dyrektor działu Volkswagen Motorsport – Kris Nissen wyznaczył swojemu zespołowi ambitny cel. Obydwa Race-Touaregi, które są całkowicie nowymi pojazdami, powinny 18 stycznia 2004 przejechać w Senegalu linię mety. Załoga Volkswagena będzie zbierała doświadczenia by perfekcyjnie przygotować się do startu w rajdzie Dakar 2005.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech