mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW zapowiada nowości

VW zapowiada nowości

Do 2008 r. niemiecki koncern zapowiada wprowadzenie kilku nowości do większości segmentów, w których obecnie konkuruje. Choć nie tylko.

VW zapowiada nowości

Najciekawszą wydaje się zapowiedź wprowadzenia w 2008 r. do sprzedaży modelu coupe, który miałby być następcą znanego z lat siedemdziesiątych VW Scirocco. Choć oficjalnie jeszcze przedstawiciele koncernu nie potwierdzili tej informacji, to prawdopodobnie auto to nazywać się będzie Rivo. Tym razem auta nie zaprojektuje, jak to było w przypadku Scirocco, Giugiaro, a dział projektowy VW pod przewodnictwem Murata Gunaka. Następca Scirocco zostanie zbudowany na platformie Golfa, podobnie jak Eos, i ma konkurować m.in. z Audi A3 i Mini Cooper. Bazowym silnikiem mającym napędzać to mierzące 4,20 m długości auto ma być 1,4-litrowy silnik turbo o mocy 170 KM zapożyczonym od Golfa GTI. Najmocniejszą jednostką zaś silnik V6 o poj. 3,2 l i mocy 247 KM.

Scirocco to jednak kwestia dalszej przyszłości. Już w październiku w Tokio zadebiutuje VW Polo GTI napędzany 150-konny silnikiem, który ma być mniejszą i tańszą wersją bardziej popularnego Golfa GTI. Z kolei w przyszłym roku pojawi się Polo w wersji Eco z silnikiem 1,4 TDI, który dzięki "odchudzeniu" auta, zastosowaniu lżejszych materiałów i bardziej aerodynamicznej sylwetce spalać będzie jedynie 3,6 l ropy na 100 km. A w 2008 czeka nas kolejna zmiana Polo, który ponownie zostanie nieznacznie powiększony.

Już w przyszłym roku VW zamierza wprowadzić aż trzy propozycje przeznaczone dla fanów offroadu. Pojawią się specjalne wersje modeli Golf, Polo i Fox z napędem na przednią oś. Taka wersja Foxa już teraz jest dostępna na rynku brazylijskim z 1,6-litrowym silnikiem hybrydowym.

Jeśli chodzi o połączenie napędu standardowego (benzynowego) z elektrycznym to wspólnie z Audi oraz Porsche powstać ma jednostka hybrydowa, która jako pierwsza pojawi się w modelu Jetta przeznaczonej na rynek amerykański. W późniejszym czasie przewidziana jest ona także dla Touarega.

Zmiany, głównie nadwozia, dotkną także model Beetle, który bardziej ma nawiązywać do swojego protoplasty, czyli popularnego Garbusa. Za zmiany, podobnie jak w przypadku Scirocco, odpowiedzialny będzie Murat Gunak.

Na 2007 rok przewidziany już został facelift obecnej generacji Golfa, która stylistycznie będzie bardziej zbliżona do Jetty czy nawet Passata. Odświeżone w dalszej kolejności zostaną także modele Sharan, który już nie będzie budowany na płycie Forda, lecz od Passata, oraz Phaeton.

Oczywiście nie można zapomnieć o zaplanowanym na 2008 r. kompaktowym aucie terenowym.

Komentuj:

~MarioGTI 2007-03-21

ciekawie sie zapowiada

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.