mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Valeo partnerem aut miejskich

Valeo partnerem aut miejskich

Valeo jest partnerem w tworzeniu miejskich aut opracowanych przez PSA Peugeot Citroen oraz Toyota. Firma jest dostawcą części dla nowowprowadzonych modeli samochodów Peugeot 107, CitroĂŤn C1 oraz Toyota Aygo.

Valeo partnerem aut miejskich

Valeo dostarcza 14 gam produktów do wyżej wymienionych modeli aut. Produkty te są wytwarzane w fabrykach Valeo zlokalizowanych w różnych regionach Europy Wschodniej, między innymi: systemy ogrzewania oraz klimatyzacji produkowane są w Rakovniku, w fabryce Valeo w Republice Czeskiej; sprężarki klimatyzacji dostarczane są z fabryki Humpolec; polskie fabryki Valeo ze Skawiny i Chrzanowa dostarczają kondensory, systemy wycierania oraz reflektory. Trzy modele aut miejskich tworzone są na tej samej płycie podłogowej w fabryce Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) mieszczącej się w Kolinie, w Republice Czeskiej.

Valeo dostarcza również rozruszniki, alternatory, sprzęgła, przełączniki oraz systemy zabezpieczeń. Obecnie, w Europie Wschodniej, Valeo zatrudnia 6 900 osób w 13 fabrykach produkcyjnych i jednym centrum technicznym. Pierwsze inwestycje Valeo w tym regionie sięgają roku 1995, kiedy to uruchomiona została pierwsza fabryka w Republice Czeskiej. Od tego czasu Grupa Valeo rozszerzyła swoją obecność poprzez kolejne fabryki w Polsce, Rumunii, Czeskiej Republice oraz na Węgrzech. Ostatnio, w 2004 roku, uruchomiona została fabryka oświetlania w Chrzanowie w Polsce.

Przeczytaj także:

Wizytówka Valeo w Polsce (2005-08-19)

Kolejna fabryka Valeo w Polsce (2005-03-01)

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.