mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Valeo partnerem aut miejskich

Valeo partnerem aut miejskich

Valeo jest partnerem w tworzeniu miejskich aut opracowanych przez PSA Peugeot Citroen oraz Toyota. Firma jest dostawcą części dla nowowprowadzonych modeli samochodów Peugeot 107, CitroĂŤn C1 oraz Toyota Aygo.

Valeo partnerem aut miejskich

Valeo dostarcza 14 gam produktów do wyżej wymienionych modeli aut. Produkty te są wytwarzane w fabrykach Valeo zlokalizowanych w różnych regionach Europy Wschodniej, między innymi: systemy ogrzewania oraz klimatyzacji produkowane są w Rakovniku, w fabryce Valeo w Republice Czeskiej; sprężarki klimatyzacji dostarczane są z fabryki Humpolec; polskie fabryki Valeo ze Skawiny i Chrzanowa dostarczają kondensory, systemy wycierania oraz reflektory. Trzy modele aut miejskich tworzone są na tej samej płycie podłogowej w fabryce Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) mieszczącej się w Kolinie, w Republice Czeskiej.

Valeo dostarcza również rozruszniki, alternatory, sprzęgła, przełączniki oraz systemy zabezpieczeń. Obecnie, w Europie Wschodniej, Valeo zatrudnia 6 900 osób w 13 fabrykach produkcyjnych i jednym centrum technicznym. Pierwsze inwestycje Valeo w tym regionie sięgają roku 1995, kiedy to uruchomiona została pierwsza fabryka w Republice Czeskiej. Od tego czasu Grupa Valeo rozszerzyła swoją obecność poprzez kolejne fabryki w Polsce, Rumunii, Czeskiej Republice oraz na Węgrzech. Ostatnio, w 2004 roku, uruchomiona została fabryka oświetlania w Chrzanowie w Polsce.

Przeczytaj także:

Wizytówka Valeo w Polsce (2005-08-19)

Kolejna fabryka Valeo w Polsce (2005-03-01)

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.