mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Valeo partnerem aut miejskich

Valeo partnerem aut miejskich

Valeo jest partnerem w tworzeniu miejskich aut opracowanych przez PSA Peugeot Citroen oraz Toyota. Firma jest dostawcą części dla nowowprowadzonych modeli samochodów Peugeot 107, CitroĂŤn C1 oraz Toyota Aygo.

Valeo partnerem aut miejskich

Valeo dostarcza 14 gam produktów do wyżej wymienionych modeli aut. Produkty te są wytwarzane w fabrykach Valeo zlokalizowanych w różnych regionach Europy Wschodniej, między innymi: systemy ogrzewania oraz klimatyzacji produkowane są w Rakovniku, w fabryce Valeo w Republice Czeskiej; sprężarki klimatyzacji dostarczane są z fabryki Humpolec; polskie fabryki Valeo ze Skawiny i Chrzanowa dostarczają kondensory, systemy wycierania oraz reflektory. Trzy modele aut miejskich tworzone są na tej samej płycie podłogowej w fabryce Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) mieszczącej się w Kolinie, w Republice Czeskiej.

Valeo dostarcza również rozruszniki, alternatory, sprzęgła, przełączniki oraz systemy zabezpieczeń. Obecnie, w Europie Wschodniej, Valeo zatrudnia 6 900 osób w 13 fabrykach produkcyjnych i jednym centrum technicznym. Pierwsze inwestycje Valeo w tym regionie sięgają roku 1995, kiedy to uruchomiona została pierwsza fabryka w Republice Czeskiej. Od tego czasu Grupa Valeo rozszerzyła swoją obecność poprzez kolejne fabryki w Polsce, Rumunii, Czeskiej Republice oraz na Węgrzech. Ostatnio, w 2004 roku, uruchomiona została fabryka oświetlania w Chrzanowie w Polsce.

Przeczytaj także:

Wizytówka Valeo w Polsce (2005-08-19)

Kolejna fabryka Valeo w Polsce (2005-03-01)

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.