mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro

Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro

1 czerwca 2009 roku znana na belgijskim i europejskim rynku obróbki elementów stalowych firma Van Heyghen Stal Polska Sp. z o.o. zakupiła nieruchomość w Stargardzkim Parku Przemysłowym o powierzchni ponad 10 ha. Firma przewiduje inwestycje o wartości 17 mln euro.

Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro
Firma planuje w pierwszej kolejności wybudowanie zakładu konfekcjonującego stal, a następnie instalacji uszlachetniania stali. Spółka zamierza rozpocząć proces inwestycyjny w styczniu 2010 r. Planowana inwestycja w Stargardzie Szczecińskim obejmowała będzie na wstępie wybudowanie hali przemysłowej o powierzchni minimum 10 000 m2, w której zainstalowane zostaną dwie linie produkcyjne. Hala produkcyjna będzie ponadto wyposażona w dwa dźwigi; jeden o mocy udźwigu 40 t przeznaczony do przenoszenia zwojów elementów metalowych; drugi o mocy udźwigowej 20 t przeznaczony do załadowywania pociętych listew metalowych do środków transportu. Przedmiotem inwestycji jest również wybudowanie biura i umiejscowienie wagi pomostowej. Działalność gospodarcza spółki polegała będzie na cięciu zwojów metalu, następnie na ich szlifowaniu, wyrównywaniu w celu ich sprzedaży odbiorcom końcowym, takim jak producentom dźwigów, kontenerów, firmom konstrukcyjnym, etc.

Firma Van Heyghen Stal Polska planuje zatrudnić około 70 osób w początkowej fazie projektu (zakładając że powstaną dwie linie produkcyjne). Każda następna linia produkcyjna to kolejne 35 nowych miejsc pracy.

Początkowa i szacunkowa wartość inwestycji opiewała będzie na kwotę od 15 do 17 milionów euro czyli około 70 milionów zł. W kolejnych latach działalności planowany jest dalszy rozwój inwestycji. Firma Van Heyghen Stal Polska planuje powtórzenie scenariusza belgijskiego w Stargardzie.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~romek 2009-06-06

czy ten artykuł pasuje trescią do budowy dróg i autostrad? kategoria

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.