mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro

Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro

1 czerwca 2009 roku znana na belgijskim i europejskim rynku obróbki elementów stalowych firma Van Heyghen Stal Polska Sp. z o.o. zakupiła nieruchomość w Stargardzkim Parku Przemysłowym o powierzchni ponad 10 ha. Firma przewiduje inwestycje o wartości 17 mln euro.

Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro
Firma planuje w pierwszej kolejności wybudowanie zakładu konfekcjonującego stal, a następnie instalacji uszlachetniania stali. Spółka zamierza rozpocząć proces inwestycyjny w styczniu 2010 r. Planowana inwestycja w Stargardzie Szczecińskim obejmowała będzie na wstępie wybudowanie hali przemysłowej o powierzchni minimum 10 000 m2, w której zainstalowane zostaną dwie linie produkcyjne. Hala produkcyjna będzie ponadto wyposażona w dwa dźwigi; jeden o mocy udźwigu 40 t przeznaczony do przenoszenia zwojów elementów metalowych; drugi o mocy udźwigowej 20 t przeznaczony do załadowywania pociętych listew metalowych do środków transportu. Przedmiotem inwestycji jest również wybudowanie biura i umiejscowienie wagi pomostowej. Działalność gospodarcza spółki polegała będzie na cięciu zwojów metalu, następnie na ich szlifowaniu, wyrównywaniu w celu ich sprzedaży odbiorcom końcowym, takim jak producentom dźwigów, kontenerów, firmom konstrukcyjnym, etc.

Firma Van Heyghen Stal Polska planuje zatrudnić około 70 osób w początkowej fazie projektu (zakładając że powstaną dwie linie produkcyjne). Każda następna linia produkcyjna to kolejne 35 nowych miejsc pracy.

Początkowa i szacunkowa wartość inwestycji opiewała będzie na kwotę od 15 do 17 milionów euro czyli około 70 milionów zł. W kolejnych latach działalności planowany jest dalszy rozwój inwestycji. Firma Van Heyghen Stal Polska planuje powtórzenie scenariusza belgijskiego w Stargardzie.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Komentuj:

~romek 2009-06-06

czy ten artykuł pasuje trescią do budowy dróg i autostrad? kategoria

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.