mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro

Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro

1 czerwca 2009 roku znana na belgijskim i europejskim rynku obróbki elementów stalowych firma Van Heyghen Stal Polska Sp. z o.o. zakupiła nieruchomość w Stargardzkim Parku Przemysłowym o powierzchni ponad 10 ha. Firma przewiduje inwestycje o wartości 17 mln euro.

Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro
Firma planuje w pierwszej kolejności wybudowanie zakładu konfekcjonującego stal, a następnie instalacji uszlachetniania stali. Spółka zamierza rozpocząć proces inwestycyjny w styczniu 2010 r. Planowana inwestycja w Stargardzie Szczecińskim obejmowała będzie na wstępie wybudowanie hali przemysłowej o powierzchni minimum 10 000 m2, w której zainstalowane zostaną dwie linie produkcyjne. Hala produkcyjna będzie ponadto wyposażona w dwa dźwigi; jeden o mocy udźwigu 40 t przeznaczony do przenoszenia zwojów elementów metalowych; drugi o mocy udźwigowej 20 t przeznaczony do załadowywania pociętych listew metalowych do środków transportu. Przedmiotem inwestycji jest również wybudowanie biura i umiejscowienie wagi pomostowej. Działalność gospodarcza spółki polegała będzie na cięciu zwojów metalu, następnie na ich szlifowaniu, wyrównywaniu w celu ich sprzedaży odbiorcom końcowym, takim jak producentom dźwigów, kontenerów, firmom konstrukcyjnym, etc.

Firma Van Heyghen Stal Polska planuje zatrudnić około 70 osób w początkowej fazie projektu (zakładając że powstaną dwie linie produkcyjne). Każda następna linia produkcyjna to kolejne 35 nowych miejsc pracy.

Początkowa i szacunkowa wartość inwestycji opiewała będzie na kwotę od 15 do 17 milionów euro czyli około 70 milionów zł. W kolejnych latach działalności planowany jest dalszy rozwój inwestycji. Firma Van Heyghen Stal Polska planuje powtórzenie scenariusza belgijskiego w Stargardzie.

Podobne wiadomości:

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~romek 2009-06-06

czy ten artykuł pasuje trescią do budowy dróg i autostrad? kategoria

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross