mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro

Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro

1 czerwca 2009 roku znana na belgijskim i europejskim rynku obróbki elementów stalowych firma Van Heyghen Stal Polska Sp. z o.o. zakupiła nieruchomość w Stargardzkim Parku Przemysłowym o powierzchni ponad 10 ha. Firma przewiduje inwestycje o wartości 17 mln euro.

Van Heyghen Stal Polska zainwestuje 17 mln euro
Firma planuje w pierwszej kolejności wybudowanie zakładu konfekcjonującego stal, a następnie instalacji uszlachetniania stali. Spółka zamierza rozpocząć proces inwestycyjny w styczniu 2010 r. Planowana inwestycja w Stargardzie Szczecińskim obejmowała będzie na wstępie wybudowanie hali przemysłowej o powierzchni minimum 10 000 m2, w której zainstalowane zostaną dwie linie produkcyjne. Hala produkcyjna będzie ponadto wyposażona w dwa dźwigi; jeden o mocy udźwigu 40 t przeznaczony do przenoszenia zwojów elementów metalowych; drugi o mocy udźwigowej 20 t przeznaczony do załadowywania pociętych listew metalowych do środków transportu. Przedmiotem inwestycji jest również wybudowanie biura i umiejscowienie wagi pomostowej. Działalność gospodarcza spółki polegała będzie na cięciu zwojów metalu, następnie na ich szlifowaniu, wyrównywaniu w celu ich sprzedaży odbiorcom końcowym, takim jak producentom dźwigów, kontenerów, firmom konstrukcyjnym, etc.

Firma Van Heyghen Stal Polska planuje zatrudnić około 70 osób w początkowej fazie projektu (zakładając że powstaną dwie linie produkcyjne). Każda następna linia produkcyjna to kolejne 35 nowych miejsc pracy.

Początkowa i szacunkowa wartość inwestycji opiewała będzie na kwotę od 15 do 17 milionów euro czyli około 70 milionów zł. W kolejnych latach działalności planowany jest dalszy rozwój inwestycji. Firma Van Heyghen Stal Polska planuje powtórzenie scenariusza belgijskiego w Stargardzie.

Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

~romek 2009-06-06

czy ten artykuł pasuje trescią do budowy dróg i autostrad? kategoria

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.