mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Van i ciężarówka roku 2013

Van i ciężarówka roku 2013

Ford Transit i Iveco Stralis Hi-Way zostały uhonorowane nagrodą Van of the Year oraz Truck of the Year na rok 2013. W kategorii Bus of the Year nagrodę otrzymał autobus miejski Mercedes Citaro. Uroczystość wręczenia tej ważnej nagrody zorganizowano w ramach 64. Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Hanowerze.

Van i ciężarówka roku 2013
Nagroda przyznawana jest co roku, a wyboru dokonują dziennikarze 25 czołowych europejskich czasopism poświęconych autom użytkowym. Oprócz kwestii stricte technicznych, najważniejszym czynnikiem branym przez nich pod uwagę jest podnoszenie efektywności transportu drogowego, w tym zużycie paliwa, bezpieczeństwo, właściwości jezdne, komfort i ograniczone oddziaływanie na środowisko.
W przypadku samochodów dostawczych obok Forda Transita do nagrody Mercedesa Citana i Dacię Dokker. W przypadku ciężarówek Stralis Hi-Way wyprzedził Forda Cargo oraz Mercedesa Antosa. Spośród autobusów nominowany był tylko Mercedes Citaro

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 105 669 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz premiery

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz...

Premiery 2015-09-11

Ekologiczny SUV Mitsubishi w nowej szacie

Ekologiczny SUV Mitsubishi w nowej szacie

Premiery 2015-09-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, w którym zamierza wprowadzić licencje dla pośredników świadczących usługi transportowe. To będzie mocny cios wymierzony w Ubera oraz tysiące niezrzeszonych kierowców.