mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Vantage dla wybranych

Vantage dla wybranych

Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii Aston Martin ogłosił, że model V8 Vantage, który uczestniczył podczas 24 godzinnego wyścigu na torze Nurburgring będzie sprzedawany w limitowanej wersji.

Vantage dla wybranych

Samochód ten wpisał się już na karty historii swojej marki, dzięki ukończeniu na 24 miejscu całodobowego wyścigu, w którym uczestniczyły w większości specjalnie przygotowane bolidy sportowe. Klienci zainteresowani tym samochodem będą mogli zamówić dokładnie taki sam egzemplarz samochodu, który będzie montowany w fabryce Gaydon już od września tego roku.

Samochód prawie w całości zgodny jest ze standardami produkcyjnymi, włącznie z silnikiem oraz przekładnią. Jedyne modyfikacje dotknęły w nim klatki bezpieczeństwa, specjalnego baku paliwa oraz systemu przeciwpożarowego. Samochód został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych, wobec czego jego nabywcy będą mogli powracać nim z torów wyścigowych do własnych domów lub na odwrót.

Prezes Aston Martin, dr Ulrich Bez jest bardzo zadowolony ze swojego produktu. Twierdzi, że finisz w 24 godzinnym wyścigu w pierwszej dwudziestce piątce pokazuje możliwości samochodu. Wyścig podkreślił osiągnięcia zarówno drużyny jak też pojazdu, a w ramach świętowania postanowiono uczynić go dostępnym dla szerszego grona odbiorców zainteresowanych wyścigami także na stopie amatorskiej.

Ceny samochodu mają zostać przedstawione już na początku przyszłego tygodnia, lecz szacuje się, że w przeliczeniu jego cena wyniesie około 480 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Aston Martin: Dodatni bilans po 40 latach (2006-07-06)

Czterodrzwiowy Aston (2006-05-24)


Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.