mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Vantage dla wybranych

Vantage dla wybranych

Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii Aston Martin ogłosił, że model V8 Vantage, który uczestniczył podczas 24 godzinnego wyścigu na torze Nurburgring będzie sprzedawany w limitowanej wersji.

Vantage dla wybranych

Samochód ten wpisał się już na karty historii swojej marki, dzięki ukończeniu na 24 miejscu całodobowego wyścigu, w którym uczestniczyły w większości specjalnie przygotowane bolidy sportowe. Klienci zainteresowani tym samochodem będą mogli zamówić dokładnie taki sam egzemplarz samochodu, który będzie montowany w fabryce Gaydon już od września tego roku.

Samochód prawie w całości zgodny jest ze standardami produkcyjnymi, włącznie z silnikiem oraz przekładnią. Jedyne modyfikacje dotknęły w nim klatki bezpieczeństwa, specjalnego baku paliwa oraz systemu przeciwpożarowego. Samochód został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych, wobec czego jego nabywcy będą mogli powracać nim z torów wyścigowych do własnych domów lub na odwrót.

Prezes Aston Martin, dr Ulrich Bez jest bardzo zadowolony ze swojego produktu. Twierdzi, że finisz w 24 godzinnym wyścigu w pierwszej dwudziestce piątce pokazuje możliwości samochodu. Wyścig podkreślił osiągnięcia zarówno drużyny jak też pojazdu, a w ramach świętowania postanowiono uczynić go dostępnym dla szerszego grona odbiorców zainteresowanych wyścigami także na stopie amatorskiej.

Ceny samochodu mają zostać przedstawione już na początku przyszłego tygodnia, lecz szacuje się, że w przeliczeniu jego cena wyniesie około 480 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Aston Martin: Dodatni bilans po 40 latach (2006-07-06)

Czterodrzwiowy Aston (2006-05-24)


Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Używany Aston Martin z gwarancją

Używany Aston Martin z gwarancją

Aktualności 2016-11-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.