mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Veolia rośnie w Polsce

Veolia rośnie w Polsce

Konsorcjum transportowe Veolia Transport Polska grupujące w swoich szeregach przedsiębiorstwa komunikacji samochodowej przejęła 51% akcji PKS-u Kętrzyn specjalizującego się głównie w transporcie regionalnym.

Veolia rośnie w Polsce
PKS Kętrzyn należy do największych przedsiębiorstw komunikacyjnych w naszym kraju. Firma dysponuje 83 autobusami i zatrudnia łącznie 221 osób. Veolia Transport Polska przejęła pakiet większościowy (51%) akcji zakładu, którego siedziba mieści się na północno-wschodnich krańcach Polski, nieopodal granicy z Rosją.

Veolia Transport Polska jest częścią francuskiej firmy Veolia Environnment prowadzącej działalność w zakresie usług transportowych, utylizacji odpadów, zarządzania zasobami wodnymi i energią. Veolia Environnment zatrudnia 310 000 pracowników, z których 56 000 jest bezpośrednio zatrudnionych przez Veolia Transport, jedno z największych na świecie prywatnych przedsiębiorstw transportowych.

Zakup PKS-u Kętrzyn to nie jedyna inwestycja Veolii w naszym kraju. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1998 roku konsorcjum wykupiło 14 przedsiębiorstw komunikacji autobusowej. Ostatnią przeprowadzoną inwestycją było przejęcie pod koniec grudnia 2006 roku 100% udziałów spółki Dunn-Line Polska (dawny PPKS Gdynia).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando