mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VfB Stuttgart w nowym autobusie

VfB Stuttgart w nowym autobusie

Klub piłkarski VfB Stuttgart zakupił najnowszy model Mercedesa Travego M. Jest to wysokopokładowy autobus turystyczny o długości 12,82 m i szerokości 2,55 m.

VfB Stuttgart w nowym autobusie

Ma on służyć zawodnikom do podróżowania w komfortowych warunkach na wszystkie mecze wyjazdowe. Uroczyste przekazanie pojazdu miało miejsce 23. stycznia 2004 przed bramami stadionu imienia Gottlieba Daimlera w obecności przedstawicieli producenta i władz klubu. Dla nowego Mercedesa premierowym wyjazdem zagranicznym będzie mecz w Londynie przeciwko piłkarzom Chelsea.

Stuttgartski Travego wyposażony jest w wysokoprężny silnik OM 502 LA V8 o mocy 350 kW (476 KM), automatyczną dwunastobiegową przekładnię AS-Tronic firmy ZF ze zintegrowanym Intarderem ZF oraz elektroniczny system hamulcowy EBS. Autobus dysponuje wszystkimi systemami istotnymi dla bezpieczeństwa i komfortu, tak by przejazd piłkarzy na mecze i z powrotem odbywał się w możliwie najlepszych warunkach. Piłkarski Mercedes posiada także elektroniczny program stabilizacji (ESP), systemy ABS i ASR, kamerę do cofania, hydraulicznie sterowaną trzecią oś skrętną oraz możliwość opuszczania i podnoszenia nadwozia.

Wnętrze pojazdu jest luksusowo wyposażone według opcji „Flair“. W autobusie jest 28 skórzanych foteli CXR z elektrycznie regulowanymi podnóżkami oraz cztery stoliki klubowe, system nawigacji satelitarnej, wydajny układ klimatyzacji Konvekta wraz z dodatkowym ogrzewaniem na ścianach bocznych, a także kuchenka pokładowa, lodówka i toaleta. Do wyposażenia piłkarskiego Mercedesa należy stereofoniczny system audio/video, zmieniarka płyt CD, odtwarzacz DVD, trzy dwunastocalowe płaskie monitory, słuchawki przy każdym z foteli, antena dachowa do odbioru telewizji satelitarnej.

Bagażniki o pojemności 10m3 pozwalają na przewożenie niezbędnego sprzętu oraz bagaży podróżnych. Po prawej stronie pojazdu za przednią osią przewidziano oddzielną garderobę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech