mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Viano i Vito z filtrem cząstek stałych

Viano i Vito z filtrem cząstek stałych

Mercedesy Viano i Vito z silnikami Diesla już nie emitują dymu podczas jazdy. Oba te modele z silnikami wysokoprężnymi, jako pierwsze pojazdy w segmencie, można zamawiać z filtrami cząstek stałych spalin oleju napędowego.

Viano i Vito z filtrem cząstek stałych

Filtr cząstek stałych będzie najpierw dostępny w modelach Viano 2,0 CDI (109 KM) i Viano 2,2 CDI (150 KM) oraz Vito 111 CDI i Vito 115 CDI, spełniających normę EU 4/III.

Nowy system oczyszczania spalin jest kombinacją katalizatora utleniającego i krzemowo-węglikowego filtra cząstek stałych. Czujniki temperatury i ciśnienia kontrolują stan naładowania filtra. Regeneracja filtra odbywa się poprzez kontrolowane spalanie przefiltrowanych cząstek stałych w określonych warunkach. W tym celu temperatura spalin wzrasta do ponad 550 stopni Celsjusza. Proces ten zachodzi automatycznie w wyniku wysokiego obciążenia silnika i dużej prędkości obrotowej lub przez celowy, dodatkowy wtrysk paliwa.

Do regeneracji filtra nie są potrzebne żadne dodatki do paliwa. Nie jest też konieczna wymiana filtra w ramach przeglądów. Skonstruowany przez firmę Mercedes-Benz system filtrowania cząstek stałych jest skuteczny przez długi okres użytkowania. To odróżnia go od innych metod oczyszczania spalin. Mercedesy Viano i Vito, od chwili swej premiery latem 2003, są niezmiennie jedynymi pojazdami tej klasy, dostępnymi w wersji spełniającej normy klasy czystości spalin EU 4/III.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!