mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Victaulic uruchamia nowe linie odlewnicze

Victaulic uruchamia nowe linie odlewnicze

Victaulic zakończył proces inwestycyjny, który uczynił z zakładu w Drezdenku najnowocześniejszą i najbardziej ekologiczną odlewnię żeliwa sferoidalnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Uruchomienie dwóch automatycznych linii odlewniczych DISA to finał rozpoczętej w lipcu 2010 inwestycji, której wartość przekroczyła 55 mln złotych. W wyniku inwestycji moce produkcyjne zakładu wzrosły o 30%.

Victaulic uruchamia nowe linie odlewnicze
Victaulic w marcu br. uruchomił pierwszą linię formowania DISA, automatyczny system zalewania oraz odpylania, który w istotny sposób wpłynął zarówno na jakość formowanych odlewów jak i poprawił warunki pracy w odlewni. W ramach projektu, nastąpiła całościowa zmiana procesu produkcji, który teraz jest w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo odlewnia wdrożyła nowoczesne systemy pomiarowe i informatyczne systemy kontroli przebiegu i zarządzania produkcją.

W ramach inwestycji została także uruchomiona Stacja Przerobu Mas. Dzięki zwiększeniu budżetu o 10 mln (w pierwotnej wersji zakładany budżet wynosił 45 mln) została zamontowana całkowicie nowa instalacja nawiewna, która będzie przede wszystkim kompresować powietrze odsysane przez odpylnicę oraz zwiększy dopływ świeżego powietrza do hali produkcyjnej odlewni. Dodatkowo zakupiony został tłumik hałasu, który również przyczyni się do poprawy warunków pracy i wpływu na środowisko naturalne.

„Głównych celem przeprowadzonej inwestycji była poprawa jakości i precyzji odlewanych komponentów oraz rozszerzenie oferty o nowe, zaawansowane technologicznie odlewy. Chcemy, aby wprowadzone przez nas zmiany, zapewniły najwyższe standardy jakości w procesie produkcji co pomoże nam rozszerzyć zakres usług świadczonych dla klientów zewnętrznych. Wierzę, że połączenie wyników prac globalnej jednostki badawczo-rozwojowej Grupy Victaulic zlokalizowanej w USA z doświadczeniem i zaangażowaniem pracowników polskich zaowocuje osiągnięciem zakładanych rezultatów” – mówi Jarosław Litwiński, Dyrektor Generalny Victaulic Polska.

W wyniku inwestycji moce produkcyjne zakładu wzrosły o 30%. Dodatkowo istotnie zmniejszono liczbę odpadów po produkcyjnych oraz poprawiono warunki pracy dzięki hermetyzacji procesu. Nowa inwestycja pozwoli odlewni w Drezdenku na wykonywanie jeszcze precyzyjniejszych odlewów dla producentów armatury przemysłowej, kolejnictwa i sektora motoryzacyjnego.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic