mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Villeneuve odchodzi, szansa dla Kubicy?

Villeneuve odchodzi, szansa dla Kubicy?

Zespół Formuły 1 BMW Sauber poinformował, że rozwiązał kontrakt z dotychczas etatowym kierowcą zespołu, Jacquesem Villeneuve. Kanadyjczyk nie wystartuje zatem w kolejnych wyścigach F1. Czy oznacza to, że szansę startów do końca obecnego sezonu otrzyma Robert Kubica, który po wczorajszym Grand Prix Węgier jest głównym kandydatem do zajęcia jego miejsca?

Villeneuve odchodzi, szansa dla Kubicy?

Wszystko na to wskazuje choć kierownictwo teamu BMW Sauber w tej sprawie nie udziela konkretnych wypowiedzi i nie chce wiązać odejścia Villeneuvea z sytuacją Roberta Kubicy.

Przypomnijmy, że Robert Kubica wystartował we wczorajszym Grand Prix Węgier jako zastępca kontuzjowanego Kanadyjczyka. Villeneuve 30 lipca podczas wyścigu w Niemczech wypadł z trasy i odniósł obrażenia, które nie pozwoliły mu wystartować na Węgrzech. W tej sytuacji szefowie BMW Sauber zdecydowali, że jego miejsce zajmie Kubica. Polak w swoim debiucie spisał się znakomicie zajmując siódme miejsce. Co prawda kilka godzin po zakończeniu Grand Prix Węgier komisja sędziów FIA zdyskwalifikowała Kubicę ze względu na zbyt małą wagę bolidu (o 2 kilogramy) jednak ta sytuacja nie umniejsza doskonałej postawie 21-letniego Krakowianina.

Dyrektor BMW Motorsport dr Mario Theissen nie chce komentować jak na razie, kto obok Nicka Heidfelda zasiądzie w drugim bolidzie BMW jednak niemal pewne jest, że będzie to właśnie Kubica. Sam Theissen był bardzo zadowolony z postawy Polaka w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Węgier. Wcześniej zaznaczył, że regularne starty Kubicy jako etatowego kierowcy w BMW uzależnione są właśnie o tego startu.

Czytaj także:

Doskonały debiut Kubicy, dramatyczne Węgry 2006-08-07

Tematy w artykule: Robert Kubica Formuła 1 BMW Sauber

Podobne wiadomości:

Doskonały debiut Kubicy, dramatyczne Węgry

Doskonały debiut Kubicy, dramatyczne Węgry

Aktualności 2006-08-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.