mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Vito i Viano z zaawansowanym pakietem BlueEFFICIENCY

Vito i Viano z zaawansowanym pakietem BlueEFFICIENCY

Już wkrótce modele Vito i Viano, które już teraz są mistrzami niskiego żużycia paliwa, dostępne będą z jeszcze bardziej zaawansowanym pakietem BlueEFFICIENCY. W jego skład wchodzić będzie od teraz dodatkowy system odzyskiwania energii podczas hamowania, co pozwoli uzyskać kolejne oszczędności przy dystrybutorze. System trafi na listę wyposażenia seryjnego od września br.

Vito i Viano z zaawansowanym pakietem BlueEFFICIENCY
Podczas hamowania nowy system odzyskiwania energii przy udziale alternatora zamienia energię kinetyczną na elektryczną i magazynuje ją w akumulatorze. Dochodzi do "rekuperacji", czyli procesu odzyskiwania energii kinetycznej, traconej w postaci ciepła podczas hamowania. System zwiększa wydajność energetyczną pojazdu i sprzyja ograniczeniu zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla.
Jak to działa? Gdy tylko kierowca zdejmie nogę z pedału gazu lub naciśnie pedał hamulca, zwiększa się napięcie alternatora. Zostaje ono wykorzystane do ładowania akumulatora. Porcja dodatkowej energii pozwala na zmniejszenie obciążenia silnika, który nie musi napędzać alternatora - na przykład podczas przyspieszania lub korzystania z odbiorników prądu.
Zaawansowany pakiet BlueEFFICIENCY to element standardowego wyposażenia wszystkich wersji Viano, Vito Kombi oraz osobowych odmian Vito.
BlueEFFICIENCY został opracowany przez specjalistów Mercedes-Benz z myślą o rozwoju mobilności w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Termin ten obejmuje szereg innowacyjnych technologii, których działanie owocuje odczuwalną redukcją zużycia paliwa i emisją szkodliwych substancji. BlueEFFICIENCY obejmuje m.in.: ekonomiczne, 4-cylindrowe silniki CDI w dwóch wersjach mocy, nowoczesny turbodiesel V6 CDI z automatyczną skrzynią biegów, zoptymalizowane pod kątem zużycia paliwa 6-biegowe przekładnie mechaniczne ECO Gear, a także inne dodatki, zależnie od modelu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Vito
Mercedes Vito
Cena podstawowa już od: 103 689 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes Klasa E W213 – brak weny u projektantów

Mercedes Klasa E W213 – brak weny u...

Premiery 2016-01-11

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.