mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Voestalpine obok Fiata

Voestalpine obok Fiata

W związku z planowaną inwestycją grupy Voestalpine rząd zdecydował o zmianach działek w obrębie katowickiej SSE. Z powodów technicznych i organizacyjnych FIAT Auto Poland zgodził się na ulokowanie planowanej inwestycji na swojej nieruchomości.

Rada Ministrów podjęła decyzję zmieniające rozporządzenie w sprawie katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Na jej podstawie wyłącza się z katowickiej SSE część działki o powierzchni ponad 4 ha (wyłączana nieruchomość stanowi własność spółki FIAT Auto Poland SA i zlokalizowana jest na terenie zakładu tej spółki w Tychach) a włącza inną część działki. Wymiana gruntów jest ekwiwalentna, zatem po zmianach ogólny obszar strefy się nie zmieni.

Włączana nieruchomość stanowi także własność spółki FIAT Auto Poland SA i zlokalizowana jest poza ogrodzeniem zakładu tej spółki w Tychach. Nieruchomość ta ma być wykorzystana do prowadzenia działalności gospodarczej przez spółkę Voestalpine SSC Polska sp. z o.o. Z powodów technicznych i organizacyjnych FIAT Auto Poland SA zgodził się na ulokowanie planowanej inwestycji na swojej nieruchomości, ale położonej poza ogrodzeniem jego zakładu w Tychach, stąd konieczność zamiany gruntów.

Planowana inwestycja - przetwórstwo blachy dla branży AGD i przemysłu motoryzacyjnego z zastosowaniem nowoczesnych technologii - będzie korzystna dla gminy Tychy i terenów zlokalizowanych w jej bezpośrednim otoczeniu. Inwestor przewiduje produkcję 150 tys. ton blachy rocznie. Wartość początkowa inwestycji wyniesie ok. 20 mln euro, a zatrudnienie około 80 osób. Przewiduje się, że w firmach kooperujących i usługodawczych powstanie około 40 nowych miejsc pracy. Realizacja inwestycji przyniesie wpływy do budżetów: Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego w wysokości 51,60 mln zł natomiast przewidywana pomoc publiczna wyniesie 41 mln zł.

Spółka Voestalpine jest obecna na rynku polskim od trzech lat. Jest częścią austriackiego koncernu stalowego Voestalpine AG z siedzibą w Linz.

Przeczytaj także:

Voestalpine obok Fiata (2005-09-14)

Więcej Japonii w Tychach (2005-09-09)

Johnson Controls inwestuje (2005-08-29)


Podobne wiadomości:

Więcej Japonii w Tychach

Więcej Japonii w Tychach

Aktualności 2005-09-09

Johnson Controls inwestuje

Johnson Controls inwestuje

Aktualności 2005-08-29

Komentuj:

~krzys 2007-04-02

szukam pracy od zaraz posiadam kurs na wózek widłowy i pracowałem juz na tłoczni jak słozyc podanie i cv

~asia 2007-01-22

czy przez internet można składać podaniana na jakiej stronie można tego szukać

~marzena 2007-01-10

Czy przyjmujecie do pracy gdzie można złożyć podanie oraz cv.Z góry dziękuję za informacje

~dawid 2006-11-23

podobno wasza firma poszukuje ludzi do pracy a gdzie mozna skladac CV i podanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.