mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Beetle z nowymi silnikami i innymi zmianami

Volkswagen Beetle z nowymi silnikami i innymi zmianami

W salonach Volkswagena pojawił się odświeżony Volkswagen Beetle. Główne zmiany to pięć zmodernizowanych jednostek napędowych, nowy układ multimedialny i możliwość korzystania z szybszego internetu na pokładzie.

Volkswagen Beetle z nowymi silnikami i innymi zmianami
Decydując się na Volkswagena Beetla pod koniec bieżącego roku będziemy mogli wybrać spośród pięciu zmodyfikowanych jednostek napędowych - trzech benzynowych o mocy 105, 150 i 220 KM oraz dwóch diesli o mocy 110 i 150 KM. Wszystkie silniki spełniają normę emisji spalin Euro 6, a do tego są bardziej efektywne niż dotychczas. Dwulitrowy silnik TSI na przykład będzie teraz mocniejszy o 9 koni mechanicznych (moc wzrosła z 211 do 220 KM), a jednocześnie zużycie paliwa zostało zmniejszone o ok. 13 proc. Z kolei słabsza dwulitrowa jednostka wysokoprężna (110 KM) może teraz pochwalić się emisją CO2 na poziomie 112 g/km, co oznacza klasę efektywności A.

Nowością jest również funkcja "żeglowania". Kiedy kierowca zdejmie nogę z pedału gazu, układ sterowania dwusprzęgłowej przekładni DSG automatycznie przełącza skrzynię biegów na bieg jałowy.

Podróż Beetlem usprawnić ma oferowany za dopłatą system nawigacji Discover Media, który będzie można połączyć z technologią Mirror Link. Ponadto w Beetlu można będzie od teraz korzystać też z systemów ułatwiających prowadzenie auta i z usług mobilnych, znanych z samochodów wyższych klas. Na przykład system Blind Spot będzie ostrzegał kierowcę o samochodach, znajdujących się w tzw. martwym polu. System ostrzega również – przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego – przed zbliżającymi się z boku innymi uczestnikami ruchu.

Volkswagen Beetle będzie teraz oferował również więcej usług online. Serwisy informacyjne, jak prognoza pogody i informacje o natężeniu ruchu, mogą być teraz pobierane z internetu przy użyciu systemów multimedialnych.

W salonach Volkswagena ceny zmodyfikowanego Beetla zaczynają się od 76.190 zł za wersję z 1,2-litrowym silnikiem TSI i wersją wyposażenia Design.

Podobne wiadomości:

VW Touareg: Mocny zawodnik

auto motor i sport 2014-11-27

Po faceliftingu Volkswagen Touareg zyskał więcej wdzięku, choć sylwetkę ma nadal masywną jak czołg. Ale jeździ się nim znacznie przyjemniej i lżej – dzięki mocniejszemu dieslowi V6.

Ford Tourneo Connect, Mercedes Citan, VW...

auto motor i sport 0000-00-00

Widzisz pudełkowatego kombivana, myślisz – auto dostawcze. Błąd, kombivan to wygodny samochód rodzinny, pod pewnymi względami lepszy niż tradycyjne kombi. Sprawdzamy to na przykładzie Forda Tourneo Connecta, Mercedesa Citana i Volkswagena Caddy.  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.