Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Cross Coupe z bardzo niskim spalaniem

Volkswagen Cross Coupe z bardzo niskim spalaniem

Podczas zeszłorocznych targów motoryzacyjnych w Tokio Volkswagen zaprezentował koncepcyjną wersję SUVa z nadwoziem coupe. Model o nazwie Cross Coupe będzie można podziwiać na startujących w tym tygodniu targach motoryzacyjnych w Genewie.

Volkswagen Cross Coupe z bardzo niskim spalaniem
Volkswagen Cross Coupe Concept jest napędzany przez silnik TDI oraz dwa elektryczne motory. Dziś i w Genewie producent aut z Wolfsburga chwali się średnim spalaniem jaki osiąga koncepcyjny model. Według niemieckiego producenta ich koncepcyjny model spala w cyklu mieszanym 1.8 l paliwa na sto przejechanych kilometrów.

Koncepcyjny model dzięki zastosowaniu hybrydowego napędu do atmosfery auto emituje tylko 46 g/km szkodliwych substancji. Moc jaką dostarcza cały zestaw napędowy wynosi 306 KM. Auto ważące 1856 kg może maksymalnie podróżować z prędkością 220 km/h. Targi w Genewie dla publiczności będą otwarte od 8 marca.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Twórca DSG pozywa koncern VW

Twórca DSG pozywa koncern VW

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

~janusz311@onet.eu 2012-03-05

Każdy samochód,nawet ten najbardziej ekologiczny,ale zasilany paliwem ropopochodnym nie jest przyszłością.Zasoby ropy na świecie są jeszcze wielkie,niektórzy twierdzą że bardzo malejące,a co chwilę słyszy się o nowych znaleziskach ropy naftowej.Świat musi iść w kierunku ogniw wodorowych,wtedy z ulgą możemy powiedzieć że dbamy o środowisko.Lobby naftowe ma się dobrze i póki co nie wypuści złotego,naftowego interesu,nabijającego mu kasę.Nie ma co liczyć na opamiętanie ludzi,którzy zamiast oczu mają petrodolary za narząd widzenia.Przykre to ,ale prawdziwe.Nie mam pojęcia jaka klęska musiałaby nas spotkać,by bardzo mała grupa ludzi decydująca o bycie całego świata odstąpiła od eksploatacji złóż ropy na cele motoryzacji i energetyki.Wracając do koncepcji VW,1,8 litra na 100km,to o tyle ile ten samochód spala ,za dużo.Cieszy jednak krok w oszczędność naszego zdrowia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj