mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen: Duże cięcia w Brazylii

Volkswagen: Duże cięcia w Brazylii

Największy, europejski producent samochodów, marka Volkswagen w ciągu dwóch lat zamierza zwolnić tysiące pracowników ze swoich zakładów w Brazylii. Niewykluczone jest także zamknięcie aż pięciu fabryk!

Volkswagen: Duże cięcia w Brazylii
Ile miejsc pracy może zostać skreślonych? Szacunki nie są dokładne, jednak z południowo-amerykańskich fabryk VW może zostać zwolnionych minimum 6 000 osób, w najgorszym przypadku nawet 22 000. Zarząd niemieckiego koncernu tłumaczy, że zakładów w Brazylii jest za dużo. W odpowiedzi brazylijscy pracownicy już zapowiadają protesty.

Szacunki analityków latynoskiego oddziału Volkswagen do Brasil również stoją w opozycji do pracowników. Jak mówi jeden z tamtejszych przedstawicieli, VW od 2007 roku może ponownie uzyskiwać dodatnie bilanse, jednak aby tak się stało muszą być poczynione kroki zmierzające do zwiększenia konkurencyjności w fabrykach i ograniczenia kosztów produkcji. Dramatyczna sytuacja w Brazylii spowodowana jest przede wszystkim niskim eksportem aut w ostatnich latach. Według analiz utrzymanie takiej ilości zakładów jaka jest obecnie grozi spadkiem eksportu aż o 40% do roku 2008. W roku ubiegłym całkowita liczba aut wysyłanych za granicę wyniosła zaledwie 260 tys. sztuk. Kolejnymi czynnikami pogłębiającego się kryzysu były: stosunek w latach ubiegłych waluty Euro do amerykańskiego dolara oraz zwiększające się koszty socjalne pracowników.

Dowiedz się więcej o marce Volkswagen

Według najświeższych danych udział VW w brazylijskim rynku wynosi obecnie 22,3%. Aktualne zatrudnienie wynosi 22 tys. osób, a Brazylia jest trzecim co do wielkości rynkiem zbytu nowych aut. Rocznie jest tam produkowanych około pół miliona aut.

Czytaj także:

VW Spacefox i VW Suran 2006-04-11

VW buduje minivana w Argentynie  2006-03-09
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Lifestylowy maluch Opla będzie teraz dostępny w kolejnej, specjalnej wersji. Model Adam Black Jack lada moment pojawi się w polskich salonach, a importer właśnie opublikował cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech