mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Golf i liczba 30 mln

Volkswagen Golf i liczba 30 mln

Wolfsburg przez najbliższe dni może spokojnie rozpocząć tygodniowe świętowanie, bo okazja ku temu jest idealna. Z taśmy produkcyjnej zjechał trzydziestomilionowy egzemplarz Golfa.

Volkswagen Golf i liczba 30 mln
Produkcja "króla kompaktów" rozpoczęła się wiosną 1974 roku wraz z debiutem pierwszej generacji. W zeszły czwartek z taśmy produkcyjnej zjechał samochód nr 30 mln. Jubileuszowym autem jest Golf siódmej generacji w wersji TDI BlueMotion. Volkswagen wyliczył, że statystycznie w ciągu 39 lat każdego dnia na zakup Golfa decydowało się 2000 osób.

Zeszłotygodniowy sukces zbiegł się z odbiorem nagrody "Car of the Year 2013", którą jury konkursu w tym roku przyznało dla niemieckiego kompaktu. Golf jak dotąd tylko dwa razy zdobył tę prestiżową nagrodę. W 1992 jury doceniło trzecią generację Golfa. W 1975 pierwsza generacja zajęła drugie miejsce przyjmując wyższość Citroen CX.

„Historia Golfa jest także historią postępu w motoryzacji. Z takimi technologiami, jak bezpieczny napęd na przednią oś pierwszego Golfa, debiut TDI w trzeciej generacji, ESP i dwusprzęgłowa przekładnia w czwartym Golfie czy hamulec multikolizyjny w nowej generacji, model ten zawsze demokratyzował postęp. Optymalne bezpieczeństwo, komfort i przyjemność jazdy dzięki Golfowi nie są już kwestią zasobności portfela. I dlatego nasz bestseller przynosi zaszczyt nazwie Volkswagen”, powiedział prezes Zarządu Volkswagen AG, Martin Winterkorn.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 66 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Up! w wersji SUV

Volkswagen Up! w wersji SUV

Aktualności 2017-08-17

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech