mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Group Polska wkracza nad Wisłę

Volkswagen Group Polska wkracza nad Wisłę

Z dzisiejszym dniem na polskim rynku swoją działalność rozpoczyna Volskwagen Group Polska Sp. z o. o., firma która jest wyłącznym dostawcą aut marek Volkswagen, Audi, Skoda oraz Porsche na Polskę.

Volkswagen Group Polska wkracza nad Wisłę
VGP zajmuje się również sprzedaż Samochodów Użytkowych Volkswagena w Polsce. „Najważniejszym celem naszych marek jest utrzymanie ogromnego zaufania klientów, poprzez stałe podnoszenie satysfakcji zarówno z produktów jak i usług. Chcemy umocnić naszą pozycję na rynku sprzedając jeszcze większą ilość samochodów”, powiedział prezes Volkswagen Group Polska Ralf Berckhan.

Spółka Volkswagen Group Polska w całości należy do koncernu Volkswagena i zatrudnia prawie 600 pracowników. Siedziba firmy mieści się w Poznaniu. Dla Koncernu z Wolfsburga to trzecia inwestycja w Polsce. Pierwsze dwie to budowa fabryk w Poznaniu oraz Polkowicach. W stolice Wielkopolski powstaje Volkswagen Caddy. Natomiast w Polkowicach budowane są silniki.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

VW Arteon następcą CC

VW Arteon następcą CC

Aktualności 2016-11-28

Komentuj:

~AND 2012-07-06

To dobra wiadomosc! Ponadto wlasnie VW przejelo Porsche. Wiec VW bedzie mial dwie marki premium, czyli marki luksusowe wielkoseryjne (Audi i Porsche) oraz trzy luksusowe egzotyki (Bentley, Bugatti i Lambo) - niezla kolekcja !! Z tego co wiem przed 2-3 laty VW przez kilka miesiecy byl koncernem produkujacym najwiecej aut na swiecie, wyprzedzajac Toyote, GM i cala reszte.

Pacio 2012-06-02

A tak to kulczyk sie wzbogacał i budował autostrady drogie a jak do Niemiec to przynajmniej Volkswagen inwestuje te pieniądze w polskie fabryki

~a 2012-06-01

Fajnie ? raczej nie, część zysku wyjeżdża do Niemiec

Pacio 2012-06-01

Fajnie przynajmniej kulczyk już tyle nie zarabia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport