Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Motor Polska wyróżniony

Volkswagen Motor Polska wyróżniony

Volkswagen Motor Polska został zdobywcą prestiżowej europejskiej nagrody za doskonałe zarządzanie przyznanej przez Europejską Organizację Zarządzania Jakością (EFQM). Volkswagen Motor Polska z siedzibą w Polkowicach jest pierwszym polskim przedsiębiorstwem i pierwszym zakładem koncernu Volkswagena, który został wyróżniony tą prestiżową nagrodą.

Volkswagen Motor Polska wyróżniony
Prezes zarządu fabryki komponentów, Christian Bleiel, odebrał pod koniec września wyróżnienie podczas gali w Brukseli.  

Nagroda jest wynikiem realizowanej od lat przez zarząd i pracowników idei ciągłego doskonalenia i dążenia do najwyższej jakości. Fabryka silników została wyróżniona w kategorii Przywództwo i stałość celów.

Doświadczone jury uzasadniło wyróżnienie wzorcowym zaangażowaniem kierownictwa zakładu w realizację wyznaczonych celów.  Mimo aktualnej sytuacji w gospodarce Volkswagen Motor Polska nadal potrafi osiągać dobre wyniki, co było możliwe poprzez konsekwentne unikanie marnotrawstwa i ciągłe doskonalenie, wsparte przez wysoko zmotywowanych i zaangażowanych pracowników. Dobre można zawsze ulepszyć - dlatego nadal będziemy mierzyć się z najlepszymi na świecie- powiedział Christian Bleiel.

Od wdrożenia modelu doskonałości EFQM w roku 2003 wyniki zakładu, takie, jak produktywność, wielkość produkcji i minimalizacja szkód wykazują pozytywne trendy, podobnie jak ocena przedsiębiorstwa w całości.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Polkowicach, Dariusz Dąbrowski, powiedział: Nagroda EFQM stanowi dla pracowników Volkswagen Motor Polska wyraz uznania dla naszych wieloletnich starań o uzyskiwanie wspaniałych wyników.

Model EFQM jest w Europie szeroko rozpowszechniony. Ta organizacja pożytku publicznego liczy ponad 600 członków - prywatnych i publicznych organizacji i przedsiębiorstw. Jednym z 14 założycieli tej organizacji jest Volkswagen AG.
European Foundation for Quality Management promuje za pomocą nagrody przyznawanej od roku 1992 rozpowszechnianie i stosowanie najlepszych praktyk (Best Practice) zgodnie z Modelem Doskonałości EFQM.

Model ten służy do oceny postępu organizacji zmierzającej w kierunku doskonałości, co ma odzwierciedlenie w nadzwyczajnym zarządzaniu organizacją i osiąganych wynikach. Zgodnie z główną zasadą tego modelu należy angażować wszystkich pracowników w ciągły proces doskonalenia.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj