mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Motor Polska wyróżniony

Volkswagen Motor Polska wyróżniony

Volkswagen Motor Polska został zdobywcą prestiżowej europejskiej nagrody za doskonałe zarządzanie przyznanej przez Europejską Organizację Zarządzania Jakością (EFQM). Volkswagen Motor Polska z siedzibą w Polkowicach jest pierwszym polskim przedsiębiorstwem i pierwszym zakładem koncernu Volkswagena, który został wyróżniony tą prestiżową nagrodą.

Volkswagen Motor Polska wyróżniony
Prezes zarządu fabryki komponentów, Christian Bleiel, odebrał pod koniec września wyróżnienie podczas gali w Brukseli.  

Nagroda jest wynikiem realizowanej od lat przez zarząd i pracowników idei ciągłego doskonalenia i dążenia do najwyższej jakości. Fabryka silników została wyróżniona w kategorii Przywództwo i stałość celów.

Doświadczone jury uzasadniło wyróżnienie wzorcowym zaangażowaniem kierownictwa zakładu w realizację wyznaczonych celów.  Mimo aktualnej sytuacji w gospodarce Volkswagen Motor Polska nadal potrafi osiągać dobre wyniki, co było możliwe poprzez konsekwentne unikanie marnotrawstwa i ciągłe doskonalenie, wsparte przez wysoko zmotywowanych i zaangażowanych pracowników. Dobre można zawsze ulepszyć - dlatego nadal będziemy mierzyć się z najlepszymi na świecie- powiedział Christian Bleiel.

Od wdrożenia modelu doskonałości EFQM w roku 2003 wyniki zakładu, takie, jak produktywność, wielkość produkcji i minimalizacja szkód wykazują pozytywne trendy, podobnie jak ocena przedsiębiorstwa w całości.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Polkowicach, Dariusz Dąbrowski, powiedział: Nagroda EFQM stanowi dla pracowników Volkswagen Motor Polska wyraz uznania dla naszych wieloletnich starań o uzyskiwanie wspaniałych wyników.

Model EFQM jest w Europie szeroko rozpowszechniony. Ta organizacja pożytku publicznego liczy ponad 600 członków - prywatnych i publicznych organizacji i przedsiębiorstw. Jednym z 14 założycieli tej organizacji jest Volkswagen AG.
European Foundation for Quality Management promuje za pomocą nagrody przyznawanej od roku 1992 rozpowszechnianie i stosowanie najlepszych praktyk (Best Practice) zgodnie z Modelem Doskonałości EFQM.

Model ten służy do oceny postępu organizacji zmierzającej w kierunku doskonałości, co ma odzwierciedlenie w nadzwyczajnym zarządzaniu organizacją i osiąganych wynikach. Zgodnie z główną zasadą tego modelu należy angażować wszystkich pracowników w ciągły proces doskonalenia.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando