mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Passat - "Żółty Anioł"

Volkswagen Passat - "Żółty Anioł"

Werdykt jest jednoznaczny: w plebiscycie czytelników ADAC "Żółty Anioł" 2006 oddano ponad 320 000 głosów. W kategorii "samochód" wybierano spośród 54 modeli. Zwycięzcą został Volkswagen Passat.

Przyznawana przez ADAC nagroda „Żółty Anioł“ należy do najbardziej pożądanych przez producentów samochodów. Czytelnicy ADAC Motorwelt i ADAC-Online oraz po raz pierwszy także zwiedzający Międzynarodową Wystawę Samochodową IAA 2005 wybrali najpopularniejszy samochód 2006 roku w Niemczech. Konkurowały ze sobą wyłącznie modele, które od października 2004 roku pojawiły się na rynku jako nowe wersje samochodów, a w następnym roku były dostępne w handlu.

Wprowadzony w marcu 2005 roku Passat (Variant: sierpień 2005 r.) zyskał wyraźną przewagę nad konkurentami. Dr Wolfgang Bernhard, Prezes Zarządu marki Volkswagen, odbierając 19 stycznia w Monachium nagrodę w obecności ponad 400 gości ze świata polityki i gospodarki, powiedział: „Nagroda ADAC „Żółty Anioł” jest w oczach użytkowników bardzo wiarygodnym wyróżnieniem. Fakt, że ponad 320 000 miłośników motoryzacji wzięło udział w głosowaniu, w którym zwycięzcą został Passat, napełnia nas dumą! To dla nas i naszych pracowników kolejna, duża motywacja do jeszcze lepszej pracy!”

Zadaniem wyróżnienia „Żółty Anioł“ jest zwrócenie uwagi na doskonałe produkty i innowacje. O tym, że nowy Passat cieszy się dużym zaufaniem w oczach użytkowników świadczą również dane niemieckiego Urzędu Komunikacji (KBA), dotyczące liczby nowo zarejestrowanych pojazdów w 2005 roku: w ciągu kilku miesięcy Passat zajął czołową pozycję w klasie średniej samochodów (98.126 zarejestrowanych aut – udział w rynku 17.3 procent, przy czym w grudniu 11.705 nowo zarejestrowanych Passatów, co 26,7 –procentowy udział w rynku).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 93 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Aktualności 2017-08-23

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross