mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Poznań na IAA 2004

Volkswagen Poznań na IAA 2004

Samochody produkowane przez Volkswagen Poznań są prezentowane w Hanowerze podczas targów IAA na stoisku Volkswagen Nutzfahrzeuge. Wśród nich jest światowa premiera - nowa Caravelle.

Na tegorocznych targach pojazdów użytkowych w Hanowerze Volkswagen Nutzfahrzeuge prezentuje samochody ze swojego najnowszego programu modelowego. Oprócz niedawno wprowadzonych modeli Caddy, Transporter, Multivan oraz LT eksponowane są dwie światowe premiery: Caravelle oraz Transporter.

Caravelle - produkowany wyłącznie w poznańskiej fabryce – jest absolutną nowością na stoisku Volkswagena. Wraz z jego pojawieniem się na rynku wypełniona zostaje luka pomiędzy Transporterem w wersji Shuttle a Multivanem.

Caravelle dostępna jest w wersji normalnej oraz wydłużonej. Ta ostatnia pozwala na umiejscowienie siedzeń w czterech rzędach i transport do dziewięciu osób. Taka aranżacja wnętrza pozwala na uniknięcie konieczności składania siedzeń przy wsiadaniu i wysiadaniu. Możliwe jest również wyposażenie samochodu w podwójne siedzenie dla pasażerów mających miejsce obok kierowcy. Nowa Caravelle zapewnia bardzo wysoki komfort podróżowania, a pasażerowie mają do dyspozycji dużą przestrzeń. Samochód może być wyposażony w trójstrefowy układ klimatyzacji znany z Multivana, pozwalający na niezależną regulację stref klimatycznych dla kierowcy i pasażera oraz osób podróżujących z tyłu pojazdu.

Nowa Caravelle dostępna jest w sześciu wariantach silnikowych: do dyspozycji są cztery silniki wysokoprężne TDI o mocy od 85 KM do 174 KM oraz dwa silniki benzynowe o mocach odpowiednio 115 KM i 235 KM.

Również wszystkie modele Caddy prezentowane podczas IAA 2004 pochodzą z Poznania (Volkswagen Poznań Sp. z o.o. jest obecnie jedynym miejscem, gdzie model ten jest produkowany). Wśród nich po raz pierwszy pokazany został model z dodatkową klapą pozwalającą na za- i wyładunek długich przedmiotów. Oprócz tego eksponowane są także wersje furgon, kombi i Life. Nie brakuje także wersji specjalnych modelu Caddy przygotowanych w poznańskiej fabryce. Są to wariant pocztowy, warsztatowy, wersja policyjna oraz TAXI.

Kolejną światową premierą podczas IAA 2004 jest produkowany w Hanowerze Transporter w wersji wydłużonej, z wysokim dachem oraz dopuszczalną masą całkowitą wynoszącą 3,2 tony. Model ten jest dostępny w wersji furgon oraz kombi. Do dyspozycji są te same warianty silnikowe jak w przypadku nowego modelu Caravelle.

Na stoisku nie zabrakło oczywiście także pozostałych modeli z oferty Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe), tak w wersjach standardowych jak i specjalistycznych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!