mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Poznań współpracuje z Politechniką Poznańską

Volkswagen Poznań współpracuje z Politechniką Poznańską

Długotrwałe partnerstwo pomiędzy Politechniką Poznańską a spółką Volkswagen Poznań pozwoliło na wypracowanie programu, który rozpoczął się w połowie marca, a zakończy we wrześniu 2014 r. Cel - Chcemy, by przyszli inżynierowie mieli nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie do zawodu.

Volkswagen Poznań współpracuje z Politechniką Poznańską
- Program Rozwoju Najlepszych Studentów Politechniki Poznańskiej realizowany we współpracy z renomowaną firmą Volkswagen Poznań gwarantuje bardzo dobre wykształcenie i zawodowe przygotowanie naszych studentów. Wszechstronna współpraca Politechniki Poznańskiej z czołowymi firmami regionu i kraju jest naszym priorytetem – mówi prof. dr hab. inż. Jan Żurek, prorektor ds. współpracy z gospodarką.

Intensywny kurs nauki języka niemieckiego, bogaty program praktyk letnich, szeroki zakres szkoleń, ale przede wszystkim obecność wśród praktyków i najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, to główne zalety Programu. Oferta skierowana jest do studentów wybranych wydziałów Politechniki Poznańskiej, m.in. Budowy Maszyn i Zarządzania czy Maszyn Roboczych i Transportu.

Program pozwala łączyć wiedzę teoretyczną nabytą w trakcie studiów z wiedzą praktyczną na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz specyfiki działów, które znajdują się w obszarze zainteresowania studentów. Co więcej, firma Volkswagen Poznań jest świadoma, iż inwestycja w pokolenie rozpoczynające swoją karierę zawodową jest kluczowa.

Swoje aplikacje do programu zgłosiło ponad stu studentów V roku Politechniki Poznańskiej.  Do procesu rekrutacji zaprosiliśmy 60 studentów, z których ostatecznie wybraliśmy 31 osób. Jestem przekonana, że wybraliśmy najlepszych kandydatów, którzy poprzez uczestnictwo w programie mają szansę na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego – mówi Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych VW Poznań.

Agata Pawłowska z Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania, jedna z uczestniczek Programu, mówi: Udział w Programie pozwoli mi rozwinąć umiejętności zdobyte podczas studiów na Politechnice Poznańskiej. Dodatkowo mam możliwość zyskać doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie. Jest to dla mnie również ogromna szansa na zdobycie ciekawej pracy.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku VW podpisał nową umowę o współpracy z Politechniką Poznańską. Dzięki niej najlepsi studenci poznańskiej uczelni mają możliwość obycia praktyk i staży nie tylko w poznańskiej fabryce, ale również w Hanowerze, gdzie znajduje się siedziba marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

W ostatnich dniach niemiecki koncern ogłosił, że wybuduje fabrykę we Wrześni, w której produkowana będzie nowa generacja modelu VW Crafter. Początek budowy zaplanowany jest na jesień tego roku. W zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 2300 osób. To także szansa dla najlepszych studentów Politechniki Poznańskiej. Planując tak ważne i duże przedsięwzięcie, jak budowa nowej fabryki, musimy myśleć również o pozyskaniu najlepszych studentów, którzy w przyszłości mają szansę współtworzyć sukces naszego przedsiębiorstwa – mówi Jolanta Musielak. Poza naszymi stałymi procesami rekrutacyjnymi związanymi z bieżącym zapotrzebowaniem, wkrótce rozpoczniemy ogromny proces rekrutacyjny związany z budową fabryki we Wrześni.  – dodaje na koniec. 

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic