mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Poznań współpracuje z Politechniką Poznańską

Volkswagen Poznań współpracuje z Politechniką Poznańską

Długotrwałe partnerstwo pomiędzy Politechniką Poznańską a spółką Volkswagen Poznań pozwoliło na wypracowanie programu, który rozpoczął się w połowie marca, a zakończy we wrześniu 2014 r. Cel - Chcemy, by przyszli inżynierowie mieli nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie do zawodu.

Volkswagen Poznań współpracuje z Politechniką Poznańską
- Program Rozwoju Najlepszych Studentów Politechniki Poznańskiej realizowany we współpracy z renomowaną firmą Volkswagen Poznań gwarantuje bardzo dobre wykształcenie i zawodowe przygotowanie naszych studentów. Wszechstronna współpraca Politechniki Poznańskiej z czołowymi firmami regionu i kraju jest naszym priorytetem – mówi prof. dr hab. inż. Jan Żurek, prorektor ds. współpracy z gospodarką.

Intensywny kurs nauki języka niemieckiego, bogaty program praktyk letnich, szeroki zakres szkoleń, ale przede wszystkim obecność wśród praktyków i najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, to główne zalety Programu. Oferta skierowana jest do studentów wybranych wydziałów Politechniki Poznańskiej, m.in. Budowy Maszyn i Zarządzania czy Maszyn Roboczych i Transportu.

Program pozwala łączyć wiedzę teoretyczną nabytą w trakcie studiów z wiedzą praktyczną na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz specyfiki działów, które znajdują się w obszarze zainteresowania studentów. Co więcej, firma Volkswagen Poznań jest świadoma, iż inwestycja w pokolenie rozpoczynające swoją karierę zawodową jest kluczowa.

Swoje aplikacje do programu zgłosiło ponad stu studentów V roku Politechniki Poznańskiej.  Do procesu rekrutacji zaprosiliśmy 60 studentów, z których ostatecznie wybraliśmy 31 osób. Jestem przekonana, że wybraliśmy najlepszych kandydatów, którzy poprzez uczestnictwo w programie mają szansę na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego – mówi Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych VW Poznań.

Agata Pawłowska z Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania, jedna z uczestniczek Programu, mówi: Udział w Programie pozwoli mi rozwinąć umiejętności zdobyte podczas studiów na Politechnice Poznańskiej. Dodatkowo mam możliwość zyskać doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie. Jest to dla mnie również ogromna szansa na zdobycie ciekawej pracy.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku VW podpisał nową umowę o współpracy z Politechniką Poznańską. Dzięki niej najlepsi studenci poznańskiej uczelni mają możliwość obycia praktyk i staży nie tylko w poznańskiej fabryce, ale również w Hanowerze, gdzie znajduje się siedziba marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

W ostatnich dniach niemiecki koncern ogłosił, że wybuduje fabrykę we Wrześni, w której produkowana będzie nowa generacja modelu VW Crafter. Początek budowy zaplanowany jest na jesień tego roku. W zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 2300 osób. To także szansa dla najlepszych studentów Politechniki Poznańskiej. Planując tak ważne i duże przedsięwzięcie, jak budowa nowej fabryki, musimy myśleć również o pozyskaniu najlepszych studentów, którzy w przyszłości mają szansę współtworzyć sukces naszego przedsiębiorstwa – mówi Jolanta Musielak. Poza naszymi stałymi procesami rekrutacyjnymi związanymi z bieżącym zapotrzebowaniem, wkrótce rozpoczniemy ogromny proces rekrutacyjny związany z budową fabryki we Wrześni.  – dodaje na koniec. 

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando