mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Scirocco - debiut przed debiutem

Volkswagen Scirocco - debiut przed debiutem

Zanim Volkswagen Scirocco, którego nową generację można było podziwiać na tegorocznej wystawie w Genewie, pojawi się w salonach sprzedaży, przejdzie prawdziwy chrzest bojowy. Wyścigowa wersja Scirocco stanie do 24-godzinnego wyścigu na północnej pętli toru Nurburgring.

Volkswagen Scirocco - debiut przed debiutem
Volkswagen przygotował trzy nowe egzemplarze Scirocco, które staną na starcie jednego z najtrudniejszych wyścigów na świecie, jaki odbędzie się w dniach 24-25 maja. Tym samym, historia zatoczy koło, bowiem w 1976 r. model ten rozpoczął pełną sukcesów drogę w wyścigach i rajdach.

"Konstrukcja seryjnych Scirocco stanowi doskonałą podstawę do występów na torach wyścigowych” – powiedział dyrektor VW Motorsport Kris Nissen. „Tak samo jak jego pradziadek, który swoim pierwszym pucharem marki Volkswagen zapoczątkował tradycję sportowych wersji samochodów seryjnych ze znaczkiem VW na masce, także nowy Scirocco będzie miał swój debiut na torze wyścigowym jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży."

Wyścigowy Volkswagen Scirocco wyposażony będzie w dwulitrowy silnik TFSI o mocy 300 KM z napędem na przednią oś. Będą to więc te same atrybuty, z którymi przed rokiem również na Nurburgring Golf GTI wzbudził niemałą sensację zwyciężając w swojej klasie, a w klasyfikacji generalnej zdobywając ósmą pozycję.

Rozgrywany od 1970 r. 24-godzinny wyścig na torze Nurburgring zdobył sławę najtrudniejszego wyścigu samochodowego świata. Po połączeniu odcinka Grand Prix z legendarną Nordschleife powstała pętla o długości 25,378 kilometrów z bardzo trudnymi kombinacjami zakrętów. Stanowi ona prawdziwe wyzwanie zarówno dla kierowcy, jak i dla samochodu. Imponująca jest także ilość uczestników: w treningu może wziąć udział 230 samochodów, natomiast do wyścigu dopuszczanych jest 220 aut. Ponad 700 kierowców stawia czoło tej morderczej konkurencji. Także pod względem ilości widzów jest to niezwykłe wydarzenie: około 200.000 kibiców będzie obserwowało walkę w samochodowym maratonie przebiegającym przez wzgórza i doliny gór Eifel.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Cena podstawowa już od: 87 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.

Podobne wiadomości:

Scirocco wycenione

auto motor i sport 0000-00-00

Passat CC za 108 690 zł

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.