mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen bez Phaetona w Rosji?

Volkswagen bez Phaetona w Rosji?

Do moskiewskiego sądu trafiła skarga na koncern Volkswagen o bezprawne używanie przez niego nazwy Phaeton. Taką samą nazwę posiada bowiem firma z St.Petersburga.

Volkswagen bez Phaetona w Rosji?

Rosyjska firma Phaeton istnieje i używa tej nazwy handlowej od 1995 roku. Prowadzi działalność handlową i usługową, wykorzystując do tego także samochody. W pozwie skierowanym we wtorek do sądu firma domaga się, by Volkswagen przestał sprzedawać swoje modele pod tą nazwą, a także zapłacił odszkodowanie za nielegalne używanie tej nazwy w wysokości 5 mln rubli.

Według prawnika oddziału VW w Rosji, Julianny Tabastajevy, mało prawdopodobne jest, by sąd przychylił się do tej skargi. Przede wszystkim uważa, iż rosyjska firma utraciła prawa do używania nazwy Phaeton do wykorzystywanych przez siebie aut. Z drugiej strony w podobnej sprawie sąd nie zezwolił na używanie nazwy Phaeton przez jednego dealera VW w St.Petersburgu.

W 2003 roku VW sprzedał w Rosji 6.052 samochodów, w tym tylko 51 Phaetonów. Mimo niewielkiej liczby sprzedaży niemiecki koncern nie zamierza rezygnować z tego modelu na rosyjskim rynku, gdyż wpływa on na prestiż marki VW.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Continental GT w nowym wydaniu
Bentley Continental GT w nowym wydaniu
Połączenie luksusu, sportowych osiągów i komfortu na najwyższym poziomie – tak pokrótce można scharakteryzować Bentleya Continentala GT. Oto najnowsze wcielenie brytyjskiej maszyny.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic