mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen chce kupić Fiata?

Volkswagen chce kupić Fiata?

To byłoby przejęcie nie tylko roku, ale i całej dekady. Volkswagen niemalże automatycznie stałby się największym koncernem motoryzacyjnym. Pytanie tylko, czy faktycznie dojdzie do takiego przejęcia.

Volkswagen chce kupić Fiata?
Niemiecki magazyn Manager Magazin, cytując bliżej nieokreślone źródło, w dzisiejszym numerze poinformował, że przedstawiciele Volkswagen Group spotkali się z właścicielami koncernu Fiat Chrysler Automobiles w sprawie przejęcia włosko-amerykańskiej firmy. Właściciele Fiata skupiliby się na marce Ferrari i wycofali się z bardziej wolumenowych marek.

Gdyby doszło do takiego przejęcia Volkswagen natychmiast stałby się największym koncernem motoryzacyjnym, dystansując Toyotę oraz General Motors, dzięki czemu zrealizowałby cel zostania globalnym liderem pod względem liczby sprzedanych samochodów. Chrysler wydatnie mógłby pomóc Volkswagenowi na rynku amerykańskim. Obecnie niemiecki koncern ma spore problemy, by utrzymać osiągnięte tam poziomy sprzedaży.

Jeśli nawet podana informacja jest prawdą - nie potwierdzają jej ani przedstawiciele Volkswagena, ani Fiata, ani rodziny Agnelli - to i tak przed taką transakcją jest sporo przeszkód. Przede wszystkim natury finansowej, jak i rozbudowanej struktury koncernu Fiat Chrysler. Fiat jest obecnie w połowie drogi finalizacji przejęcia Chryslera i wejścia na giełdę w Nowym Jorku, co również mogłoby utrudnić plany VW. Nie można też zapomnieć o bardzo mocnych związkach zawodowych Fiata, które również mogą różnie zapatrywać się na taką przyszłość włoskiej marki.

Zainteresowanie Volkswagena Fiatem to spore zaskoczenie. Wcześniej kilkakrotnie można było usłyszeć z ust przedstawicieli VW chęć nabycia marki Alfa Romeo. Czyżby te nieudane próby aż tak zdeterminowały Niemców, że teraz zastanawiają się nad przejęciem całego włoskiego koncernu?

Koncern Volkswagen wyceniany jest na ok. 88 mld euro, zaś Fiat na 9,9 mld.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Test porównawczy: Mercedes Klasy V i VW...

auto motor i sport 0000-00-00

Duże vany za duże pieniądze mają nie tylko praktyczne zalety, mogą też nosić wyraźne znamiona luksusu – i jeździć jak luksusowe osobówki. Sprawdzamy, czy najnowszemu Mercedesowi klasy V udaje się to lepiej niż VW Multivanowi.

Komentuj:

~blus 2014-07-24

Niestety Fiat wyprzedził WW z niezawodnością i jakością samochodów, więc bogate niemcy kombinują jak pozbyć się rywala - najprościej kupić i zamknąć tak jak zrobili z dziesiątkami zakładów w Polsce które były konkurencją dla Niemiec. . To będzie koniec prawdziwej motoryzacji ,

~Capsel 2014-07-24

Jak by to zostało zrealizowane to VW nareszcie miałby dobre auta. Bez pękających głowic, naciągających się łańcuszków rozrządu, zacierających się pomp itd.

~ziemniaq 2014-07-24

to jest właśnie cały WieśWagen...nToyota swoją pozycję wypracowała jakością i WŁASNYMI MARKAMI (Lexus, Scion) a taki VW chce ją dogonić w rankingach przez wykopowanie kolejnych marek i całych koncernów... żenada i auta dla mas ze słomą w butach!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.