mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen i zakłady Cegielskiego

Volkswagen i zakłady Cegielskiego

Volkswagen Poznań poszerza zakres kooperacji z zakładami H. Cegielski - Poznań. Dotychczasowa współpraca zostanie poszerzona o następny projekt, a kolejne są w przygotowaniu.

W ostatnich miesiącach zespoły Volkswagen Poznań i H. Cegielski - Poznań prowadziły intensywne rozmowy na temat możliwości poszerzenia wzajemnej współpracy. W ich wyniku fabryce H. Cegielski przekazane zostało nowe zlecenie z zakresu obróbki metalurgicznej.

"Postrzegamy to jako początek długofalowej współpracy w nowych obszarach działalności. Nowe zlecenie może być dla fabryki H. Cegielski początkiem aktywności w sektorze motoryzacyjnym. Liczymy na udane partnerstwo." - powiedział Jörn Reimers, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Zespoły fachowców z obydwu firm sprawdzają możliwości przekazania kolejnych zleceń. Zdefiniowane zostały dalsze projekty z branży metalurgicznej oraz z zakresu podmontażu. Obecnie sprawdzana jest rentowność tych rozwiązań dla obydwu partnerów.

Już od dłuższego czasu spółki zależne HCP dostarczają odlewni Volkswagen Poznań m.in. energię elektryczną oraz cieplną. Obydwie firmy współpracowały również w obszarze usług z zakresu logistyki i utrzymania ruchu.

Odlewnia Volkswagen Poznań powstała w 1996 roku. Należy do jednych z najnowocześniejszych odlewni stopów aluminium w Europie. Produkowane tutaj elementy to m.in. głowice cylindrowe oraz obudowy kolumny kierowniczej. W odlewni zatrudnienie znajduje blisko 1.000 osób.

Volkswagen Poznań jest 100% spółką-córką Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze, Niemcy, jest drugą fabryką w Europie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki.


Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Lifestylowy maluch Opla będzie teraz dostępny w kolejnej, specjalnej wersji. Model Adam Black Jack lada moment pojawi się w polskich salonach, a importer właśnie opublikował cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech