mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen już przygotowuje się do Dakaru 2009

Volkswagen już przygotowuje się do Dakaru 2009

Pięć specjalnie przygotowanych Volkswagenów Race Touareg wystartuje w dniach 20 – 26 kwietnia w Central Europe Rally. Rajd odbędzie się na Węgrzech i w Rumunii. W sezonie 2008 Volkswagen wystawi również dwa fabryczne samochody w rajdzie Marathon Rallye dos Sertoes w dniach 18 do 28 czerwca w Brazylii i będzie intensywnie przygotowywać się do Rajdu Dakar 2009, który po raz pierwszy odbędzie się w Argentynie i Chile.

Volkswagen już przygotowuje się do Dakaru 2009
„Rajd Europy Środkowej jest nowym wyzwaniem wśród rajdów długodystansowych. Wystawimy cztery samochody fabryczne, piąty Race Touareg trafi do zespołu Lagos” – powiedział Dyrektor ds. Sportu Motorowego Volkswagena, Kris Nissen. „Po odwołaniu rajdu Dakar 2008, motywacja załogi, aby udowodnić nasze możliwości, jest niezwykle wysoka. Nowy rajd pozwoli nam pokazać naszą siłę i wielkie możliwości.”

Rajd rozpocznie się 20 kwietnia w Budapeszcie, jego trasa o długości 3.000 km poprowadzi przez Węgry i Rumunię, zakończy się 26 kwietnia nad Balatonem.

W rajdzie wystartuje pięć Race Touareg 2, które pierwotnie miały brać udział w styczniu w 30-tej edycji Rajdu Dakar. Ze względu na zagrożenie terroryzmem rajd ten został odwołany tuż przed rozpoczęciem. Samochody wyposażone są w silniki TDI o mocy 280 KM, będą kierowane przez zwycięzców pucharu świata cross – country 2007 Carlosa Sainza/Michela Périn (Hiszpania/ Francja) oraz zawodników takich jak Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz (RPA/Niemcy), Mark Miller/Ralph Pitchford (USA/RPA) oraz Dieter Depping/Timo Gottschalk (Niemcy/Niemcy). W kabinie Touarega zespołu Logos zajmą miejsca Carlos Sousa/Andreas Schulz (Portugalia/Niemcy). Przygotowania do startu w Central Europe Rally obejmują również jazdy testowe na Węgrzech.

Rajd Europy Środkowej jest organizowany przez ASO (Amaury Sport Organisation) - organizatora rajdu Dakar. Pod względem organizacji, bezpieczeństwa i prestiżu nowy rajd ASO na Węgrzech i w Rumunii powinien mieć ten sam standard co  Dakar. Kris Nissen: „Cieszymy się z decyzji organizatora ASO, by obok tradycyjnego Rajdu Dakar, stworzyć jeszcze jedną możliwość w sezonie dla sprawdzenia swoich możliwości w rajdach długodystansowych na najwyższym poziomie.”

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Cena podstawowa już od: 238 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Tematy w artykule: Touareg Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Leo w Touaregu

auto motor i sport 0000-00-00

Volkswagen Touareg w wersji Executive

Volkswagen Touareg w wersji Executive

Premiery 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.