mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen już w drodze na "Dakar"

Volkswagen już w drodze na "Dakar"

We wtorek 2 grudnia ponad 700 samochodów rajdowych, w tym 22 w pełni wyposażone pojazdy serwisowe zespołu fabrycznego Volkswagen rozpoczęły morską podróż z Le Havre we Francji do Buenos Aires w Argentynie. Dakar - najdłuższy i najtrudniejszy rajd świata odbędzie się po raz pierwszy w Argentynie i Chile, w dniach 3 – 18 stycznia 2009 roku.

Volkswagen już w drodze na
- „Załadunek pojazdów serwisowych na statek płynący do Argentyny można uznać za wstępny sygnał startowy dla Rajdu Dakar” – powiedział Kris Nissen, Dyrektor Volkswagen Motorsport. - „Nasz zespół perfekcyjnie przygotował samochody i kompletny ekwipunek na najtrudniejsze tygodnie roku, jakie czekają nas na początku stycznia podczas tego trudnego rajdu po nowym, nieznanym terenie. Wstępny odbiór techniczny oraz podróż morska znacznie skróciły czas przygotowań. Załoga doskonale dała sobie z tym radę i jak zwykle przygotowała się z najwyższą starannością.” -

Zespół Volkswagena razem z innymi uczestnikami z Europy przeszedł w dniach 26 i 27 listopada odbiór techniczny w Le Havre. Następnie pojazdy – kilka ciężarówek MAN, terenowe modele Touareg V6 TDI oraz Transportery z napędem na wszystkie koła – zostały załadowane na statek cargo „Grande Benelux”. Statek we wtorek przed południem wypłynął w morze i spodziewany jest w Buenos Aires 16 grudnia. Cztery Volkswageny Race Touareg Carlosa Sainza i Michela Périn (E/F), Giniela de Villiers i Dirka von Zitzewitz (ZA/D), Marka Millera i Ralpha Pitchforda (USA/ZA) oraz Dietera Deppinga i Timo Gottschalka (D/D) zostaną wysłane do Ameryki Południowej drogą lotniczą za około dwa tygodnie.
Tematy w artykule: Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Argentyna powitała ORLEN Team

auto motor i sport 0000-00-00

Peugeot testuje 2008 DKR

Peugeot testuje 2008 DKR

Aktualności 2014-09-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.