mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen: konkurencja psuje rynek samochodów użytkowych

Volkswagen: konkurencja psuje rynek samochodów użytkowych

Producenci samochodów użytkowych w segmencie lekkim, zalewają rynek produktami po wyjątkowo niskich cenach. I to wszystko w czasie, kiedy rynek samochodów firmowych i leasingu  przeżywa załamanie, co dodatkowo sprawia problemy finansowe firmom użytkujących te pojazdy, twierdzi dyrektor działu pojazdów użytkowych Volkswagena w Wielkiej Brytanii, Simon Elliott.

Volkswagen: konkurencja psuje rynek samochodów użytkowych
Zdaniem Elliotta w tej chwili rynek pełen jest ofert tak drastycznie niskich, że zamiast do ożywienia, prowadzi do zwiększenia chaosu panującego w branży.
- Niektórzy producenci z powodu recesji nie zawierają kolejnych umów leasingowych i mają jednocześnie zbyt wiele pojazdów na stanie. W wielu przypadkach są w tej sytuacji zmuszeni stosować te same warunki sprzedaży (co na rynku leasingowym) w innych formach sprzedaży – mówi Elliot.

Taka sytuacja ma niekorzystny wpływ na wartości resztowe pojazdów. Przewoźnik mógł przykładowo nabyć kilka furgonetek po, jego zdaniem, konkurencyjnej cenie; jednak tydzień wcześniej kilka tysięcy pojazdów tego samego producenta zostało sprzedanych po mocno obniżonych cenach, wpływając na wartość resztową. Według Elliott'a kupujący unikają dziś niektórych marek wraz z pogarszaniem się sytuacji na rynku. Ekspert jest zdania, że takie matki jak marki jak Volkswagen, Mercedes i Ford nie stosują takiej strategii ale niektóre z pozostałych niestety poddają się presji rynku.

Zdaniem Elliotta, obecny okres ekonomiczny jest czasem konsolidacji przemysłu lekkich pojazdów użytkowych, z przesunięciem uwagi na rynek pojazdów używanych przy równoczesnym kurczeniu się środków finansowych.

- Sytuacja ekonomiczna w obecnym okresie powoduje, że rynek pojazdów używanych zyskuje na ważności jak nigdy dotąd – mówi Elliot. Według jego przewidywań w tym roku sprzedaż Volkswagena spadnie o 24% ale jest także przekonany, że są szanse na jednoczesne zwiększenia udziału rynkowego marki do ponad 9%.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Nowy Park Assist – łatwiejsze parkowanie

auto motor i sport 0000-00-00

Volkswagen Up! w wersji SUV

Volkswagen Up! w wersji SUV

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.