mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen: konkurencja psuje rynek samochodów użytkowych

Volkswagen: konkurencja psuje rynek samochodów użytkowych

Producenci samochodów użytkowych w segmencie lekkim, zalewają rynek produktami po wyjątkowo niskich cenach. I to wszystko w czasie, kiedy rynek samochodów firmowych i leasingu  przeżywa załamanie, co dodatkowo sprawia problemy finansowe firmom użytkujących te pojazdy, twierdzi dyrektor działu pojazdów użytkowych Volkswagena w Wielkiej Brytanii, Simon Elliott.

Volkswagen: konkurencja psuje rynek samochodów użytkowych
Zdaniem Elliotta w tej chwili rynek pełen jest ofert tak drastycznie niskich, że zamiast do ożywienia, prowadzi do zwiększenia chaosu panującego w branży.
- Niektórzy producenci z powodu recesji nie zawierają kolejnych umów leasingowych i mają jednocześnie zbyt wiele pojazdów na stanie. W wielu przypadkach są w tej sytuacji zmuszeni stosować te same warunki sprzedaży (co na rynku leasingowym) w innych formach sprzedaży – mówi Elliot.

Taka sytuacja ma niekorzystny wpływ na wartości resztowe pojazdów. Przewoźnik mógł przykładowo nabyć kilka furgonetek po, jego zdaniem, konkurencyjnej cenie; jednak tydzień wcześniej kilka tysięcy pojazdów tego samego producenta zostało sprzedanych po mocno obniżonych cenach, wpływając na wartość resztową. Według Elliott'a kupujący unikają dziś niektórych marek wraz z pogarszaniem się sytuacji na rynku. Ekspert jest zdania, że takie matki jak marki jak Volkswagen, Mercedes i Ford nie stosują takiej strategii ale niektóre z pozostałych niestety poddają się presji rynku.

Zdaniem Elliotta, obecny okres ekonomiczny jest czasem konsolidacji przemysłu lekkich pojazdów użytkowych, z przesunięciem uwagi na rynek pojazdów używanych przy równoczesnym kurczeniu się środków finansowych.

- Sytuacja ekonomiczna w obecnym okresie powoduje, że rynek pojazdów używanych zyskuje na ważności jak nigdy dotąd – mówi Elliot. Według jego przewidywań w tym roku sprzedaż Volkswagena spadnie o 24% ale jest także przekonany, że są szanse na jednoczesne zwiększenia udziału rynkowego marki do ponad 9%.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - najszybszy model w historii
Kia Stinger - najszybszy model w historii
Koreański producent od kilku miesięcy podgrzewał atmosferę wokół nowego modelu. Podczas targów w Detroit zadebiutowała najładniejsza i najszybsza Kia w historii.