mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen kontra Toyota - kto światowym liderem po półroczu?

Volkswagen kontra Toyota - kto światowym liderem po półroczu?

Walka na szczycie motoryzacyjnego świata jest bardzo zajadła. Aktualnie biorą w niej udział głównie dwa koncerny-giganty: Toyota i Volkswagen. Po sześciu miesiącach wyniki sprzedaży są zaskakujące.

Volkswagen kontra Toyota - kto światowym liderem po półroczu?
Na wstępie trzeba zaznaczyć, że obie wielkie firmy zanotowały spadek sprzedaży w okresie od początku stycznia do końca czerwca. Toyota straciła 1,5% sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem, a VW pogorszył rezultaty o 0,5%. W efekcie niemiecka korporacja wyprzedziła Japończyków o ok. 20 000 sprzedanych aut: 5,04 wobec 5,02mln sztuk.

Volkswagena, który boryka się z słabnącą sprzedażą na najbardziej intratnym rynku chińskim, uratowała zwyżkująca Europa. Na Starym Kontynencie sprzedano ogólnie o 8,2% więcej nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych niż w zeszłym roku na czym Niemcy skorzystali. Oba koncerny zaliczyły bardzo słabe wyniki sprzedaży w Japonii, kuleje także koniunktura w Rosji i niektórych krajach Ameryki Południowej.

Trzecim producentem pod względem ilości sprzedanych aut jest po pierwszym semestrze General Motors. Sprzedaż aut amerykańskiego giganta co prawda spadła w ujęciu globalnym o 1,2%, ale wynik 4,86mln samochodów wystarczył na miejsce na podium. W USA panuje nadal tendencja wzrostowa w kwestii zakupów nowych aut, ale progres na poziomie 4,4% rok do roku jest najsłabszy od 6 lat.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~To prawda. 2015-08-12

Nie możemy równać samochodów Japońskich z Niemieckimi. Japończycy produkują samochody nie zawodne. Od lat jeżdżę Japończykami i nigdy mi się nie zdążyło żebym dzwonił po lawetę bo samochód się rozkraczył na drodze. Może Niemieckie samochody są ładne trzeba to przyznać ale często się psuja. Wybierzesz się gdzieś w trasę a tu samochód się rozkraczył nie życzę tego nikomu.

~flex 2015-07-29

Dziwią mnie te wyniki , wydawało mi się, że w europie ludzie przestali już wierzyć w niemiecką jakość... Ja straciłem do nich zaufanie i szukając auta brałem pod uwagę opinie ludzi, większość przekonywała mnie do hybryd Toyoty i wiecie co jeżdżę już priusem 4 lata i nie zamienił bym go już nigdy na żaden inny, pomimo tego że ludzie boją się hybryd ze wzgledu na to że to nowinka, mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze te auto jest po prostu nie do zdarcia

~Dawid 2015-07-29

obydwie marki ostro rywalizują ze sobą o podium w tym roku. Toyota już od kilku lat cieszy się z pierwszego miejsca, także teraz chcąc utrzymać pozycję musi się postarać. Chociaż na dobrą sprawę o sprzedaż walczą ciągle, wprowadzając zmiany w swoich modelach bądź wypuszczając nowe generacje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando