mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen kupi Protona?

Volkswagen kupi Protona?

Volkswagen jest kolejnym koncernem, który ma chrapkę na malezyjskiego producenta samochodów, firmę Proton. Przejęcie 51% udziałów ma podobno nastąpić już w lutym.

Volkswagen kupi Protona?

Podobno, ponieważ w ostatnich kilku miesiącach zainteresowanych malezyjską firmą było co najmniej kilka poważnych koncernów motoryzacyjnych. Ostatnim, który był również już blisko przejęcia większościowego pakietu udział, był koncern General Motors. Wcześniej rozmowy z Malezyjczykami prowadzili m.in. francuska grupa PSA Peugeot Citroen oraz japońskie Mitsubishi.

Gdyby jednak faktycznie Proton trafił w ręce firmy z Wolfsburga, oznaczałoby to, iż w rękach niemieckiego koncernu znalazłaby się również najprawdopodobniej brytyjska marka Lotus. Od 1996 r. 80% udziałów tej marki stanowi własność malezyjskiej firmy. Przyszłość Lotusa nie jest jednak taka pewna. Obecnie do grupy Volkswagena należą takie marki jak Audi, Skoda, Seat, Bentley, Bugatti oraz Lamborghini. I właśnie te dwie ostatnie stanowią dla marki Lotus potencjalną konkurencję.

Czytaj także:
General Motors chce kupić Protona (2007-01-11)

Lotus - reaktywacja (2006-09-21)

PSA negocjuje z Protonem (2006-09-18)

Proton z brytyjskim rodowodem (2006-08-25)

Komentuj:

~AR 2007-02-03

Ale po co w sumie? No chyba ze zaczna sprzedawac Protona w calej Europie nie tylko w Angli ze wzgledu na lewo stronny ruch.

~Darek 2007-01-30

Lotus nie jest konkurencją dla Bugatti i Lamborghini. Też produkuje samochody sportowe, ale mniejsze i dużo tańsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando