mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen likwiduje stanowiska

Volkswagen likwiduje stanowiska

Jak donoszą niemieckie media Volkswagen szykuje się do likwidacji miejsc pracy w swoich zagranicznych fabrykach. Poza Niemcami, również pracownicy w Belgii, Hiszpanii i Portugalii muszą liczyć się z utratą stanowisk.

Volkswagen likwiduje stanowiska
”Temat likwidacji zatrudnienia w krajach Europy Zachodniej jest niestety brany przez nas pod uwagę. Podobnie jak w Niemczech również tam jesteśmy zmuszeni do przeprowadzenia cięć w kadrach” – powiedział w wywiadzie dla dziennika „Hannoverschen Allgemeinen Zeitung” dyrektor działu personalnego w VW, Horst Neumann.

Na razie nie wiadomo dokładnie ile procent z łącznej liczby zatrudnionych osób miałoby zostać zwolnionych. W Niemczech Volkswagen przymierza się do likwidacji około 20 procent stanowisk – czyli do zwolnienia w przybliżeniu 20 000 pracowników. Restrukturyzacja zatrudnienia ma przełożyć się na efektywność i zwiększenie konkurencyjności w fabrykach. Zdaniem Neumanna być może do osiągnięcia tych celów potrzebna będzie dodatkowo jeszcze jedna seria zwolnień.

Według doniesień innej niemieckiej gazety „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Volkswagen opracował już plany zwolnień w fabrykach w Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Ze wstępnych szacunków gazety wynika, że z pracy w tych krajach będzie musiało odejść łącznie 2 400 osób. Koncern nie planuje jednak zamykać jakiegokolwiek z zakładów.

Zmiany w zatrudnieniu przyczynią się do zmian w produkcji samochodów. Prawdopodobnie z Brukseli do macierzystego Wolfsburga zostanie przeniesiona większa część produkcji Golfa – od 80 000 do 130 000 egzemplarzy. Wówczas w Wolfsburgu produkcja tego modelu utrzymała by się na rocznym poziomie blisko 460 000 jednostek.

Dowiedz się więcej o marce Volkswagen

Czytaj także:

Skoda i Volkswagen z Kaługi 2006-10-30

Efektywny VW Poznań 2006-10-24

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.