mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen montuje w Rosji

Volkswagen montuje w Rosji

Niemiecki koncern Volkswagen planuje w niedługim czasie uruchomienie nowego zakładu montażowego niedaleko Moskwy. Według założeń VW możliwości produkcyjne fabryki wyniosą 115 000 sztuk nowych aut rocznie.

Volkswagen montuje w Rosji
W planach niemiecki koncern z Wolfsburga zakłada montaż modeli Skoda Octavia i VW Gol – ten drugi produkowany jest obecnie przede wszystkim na rynki Ameryki Południowej. Dokładne miejsce na którym stanie zakłada jest jeszcze nieznane, jednak można domniemać, że będą to okolice wokół stolicy Rosji.

Wybudowanie nowej montażowni częściowo wiążę się z polityką Volkswagena zakładającą restrukturyzację wybranych przedsiębiorstw. Poza rosyjskimi planami kierownictwo VW zamierza sprzedać spółkę Volkswagen Mechatronik GmbH z Saksonii firmie Siemens oraz pozyskać grupę handlową MAHAG, którą obecnie zarządza jedna z norymberskich firm ubezpieczeniowych.

Ostatnio w prasie pojawiły się również informacje o rzekomych planach likwidacji fabryki niemieckiej firmy w Belgii, która produkuje między innymi modele Audi A3 i VW Golf. Informacje te jednak nie znalazły potwierdzenia, a sam premier Belgii Guy Verhofstadt, poinformował, że VW nie zamierza zlikwidować zatrudniającego około 5 tys. pracowników zakładu, lecz wprowadzić plan restrukturyzacyjny.

Większe obawy mogą mieć natomiast pracownicy sześciu zakładów w zachodniej części Niemiec. Jak donosi, powołująca się na źródła w koncernie niemiecka gazeta „Sueddeutsche Zeitung”, Volkswagen teoretycznie mógłby zrezygnować z zatrudnienia niemal połowy pracowników we wspomnianych sześciu fabrykach. Jak wylicza gazeta ze 100 tys. osób około 40 tys. jest zupełnie niepotrzebna. Volkswagen jednak nie podejmie się zwolnienia tak znacznej części pracowników głównie ze względu na silną reprezentację związków zawodowych, choć niewykluczone, że 20 tys. osób może stracić pracę jeśli zarządcy zdołają przywrócić 35 godzinny, pięciodniowy tydzień pracy.

Czytaj także:

100 000 zagrożonych miejsc pracy 2006-04-20

Nissan buduje się w Rosji 2006-04-07

Ekspansja GM na Rosję 2006-04-03
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

100 000 zagrożonych miejsc pracy

100 000 zagrożonych miejsc pracy

Aktualności 2006-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando