mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen mówi "nie" Formule 1

Volkswagen mówi "nie" Formule 1

O tym, że Volkswagen miałby dołączyć do stawki F1 jako konstruktor mówiło się już od kilku lat. Sam koncern mówił, że rozważa na razie wejście do F1. W Niemczech już się zastanowili i decyzję podjęli.

Volkswagen mówi
Na początku stanowisko koncernu z Wolfsburga było takie, że Niemcy wejdą do F1 jeśli zmianie ulegną przepisy, a regulamin będzie bardziej stabilny. Początkowo VW miał rozpocząć program F1 od sezonu 2014 jako dostawca silników.

Sytuacja się zmieniła diametralnie gdyż jak powiedział nowy szef działu motorsportu w VW Jost Capito Formuła Jeden "nie jest na ich radarze". Koncern z Wolfsburga skupia się na pełnym zaangażowaniu w Rajdowe Mistrzostwa Świata. Do WRC Volkswagen chce wejść w przyszłym roku. Zapytany przez serwis Autosport, czy w przyszłości realne jest wejście Volkswagen do F1 Capito odpowiedział: „Na pewno nie w tej chwili, nawet nie myślimy o tym, ponieważ cały czas skupiamy się na WRC."

W przyszłym sezonie rajdowym Volkswagen zadebiutuje jako konstruktor w rajdach samochodowych. Do rywalizacji w WRC przygotowywany jest model Polo R WRC.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Cena podstawowa już od: 44 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

~do bob24 2012-09-30

panie bob. Tam gdzie vw tam sukcesy! Gdybys troszke sie sportem interesowal to bys wiedzial. LE MANS kilka razy z rzedu, to samo turystyczne, DAKAR kilka razy z rzedu. F1? KWESTIA CZASU !!!

~bob24 2012-05-14

VW nie startuje w F1 z prostej przyczyny bo by się rozleciał na pierwszym okrążeniu.

Pacio 2012-05-10

3 lata byli w Dakarze teraz w WRC pare lat jak zbobędą mistrza to też im sie znudzi to i na F1 przyjdzie czas.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen up! GTI - ostry maluch
Volkswagen up! GTI - ostry maluch
Volkswagen jest coraz mocniej zainteresowany elektryfikacją swojej gamy modelowej, ale ni zapomina o sportowych emocjach. Rodzina GTI powiększy się niebawem o kolejny model, czyli mały, ale ostry up! GTI, który pojawi się na rynku prawdopodobnie już w przyszłym roku.