mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen na plusie mimo kryzusu

Volkswagen na plusie mimo kryzusu

W pierwszych dziesięciu miesiącach bieżącego roku marka Volkswagen w Polsce zanotowała wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku aż o 16,21 procent. W skali globalnej niemiecki koncern przekazał swoim klientom 5,29 miliona samochodów, co oznacza wzrost o +2,8 procent.

Volkswagen na plusie mimo kryzusu
Mimo kłopotów spowodowanych kryzysem gospodarczym marce Volkswagen udało się w Polsce zwiększyć udział w rynku samochodów osobowych. W okresie od stycznia do października 2008 roku wyniósł on 7,17 procent. Sprzedaż samochodów w październiku wzrosła aż o 25,77 procent w stosunku do tego miesiąca w 2007 roku. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe również zanotowała wzrost sprzedaży w Polsce. W pierwszych dziesięciu miesiącach bieżącego roku wyniósł on 9,27%, zwiększył się także udział w rynku, który obecnie wynosi 8,85 procent.

„W październiku sytuacja w całej branży na świecie mocno się pogorszyła. Mimo to w Polsce sprzedaliśmy w tym miesiącu aż o 72,86 procent więcej samochodów osobowych niż we wrześniu. Przez pierwsze 10 miesięcy 2008 roku wydaliśmy klientom 18.869 samochodów, o 16,21 procent więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. W obecnej sytuacji rynkowej, takie wyniki świadczą o ogromnym zaufaniu klientów do naszej marki oraz o bardzo dobrej polityce cenowej Volkswagena w naszym kraju. Nadal trzymamy się naszego celu, jakim jest sprzedaż większej liczby samochodów, niż rok wcześniej” – powiedział Tomasz Tonder PR manager marki Volkswagen w Polsce.

Marka Volkswagen sprzedała na całym świecie od stycznia do października 2008 roku 3,1 miliona samochodów (+2,1%). Cały koncern Volkswagen przekazał swoim klientom 5,29 miliona samochodów (+2,8 procent).* Udział koncernu w rynku samochodów osobowych na świecie w tym okresie wzrósł o 0,6 punktu procentowego do 10,2%. W Europie koncern sprzedał 3,0 miliony samochodów (-0,4%). Z tego 881.500 aut sprzedano w Niemczech (+1,8%) i 1,65 miliona (-5,6%) w Europie Zachodniej (bez Niemiec).

Koncern Volkswagen w dalszym ciągu kontynuuje ekspansję na wielu rozwojowych rynkach, mimo że ich dynamika uległa osłabieniu. Zadowalający wzrost w okresie od stycznia do października odnotował w Brazylii, gdzie nabywców znalazło 550.700 samochodów (+16,7%). Także w Chinach w tym samym okresie zauważalny był wyraźny wzrost sprzedaży o 12,6%, wydano 853.800 aut. Procentowo jeszcze większy progres koncern zanotował w Rosji. Klienci odebrali tam 107.900 samochodów, czyli o 64,4% więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W Indiach od stycznia do października sprzedano 16.700 pojazdów, co również oznacza znaczny wzrost, aż o 66,0%.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.