mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen największym producentem - przegonił Toyotę

Volkswagen największym producentem - przegonił Toyotę

Skandal? Jaki skandal? – chciałoby się rzec spoglądając na wyniki sprzedaży koncernu Volkswagen. Marka z Wolfsburga przegoniła swojego największego konkurenta – Toyotę, w globalnym wyścigu sprzedażowym.

Volkswagen największym producentem - przegonił Toyotę
Krytyka większości motoryzacyjnego świata skupią się prawie od roku na koncernie Volkswagen w związku z aferą „Dieselgate”. Jednak nie zaszkodziło to niemieckiej firmie przeskoczyć Toyoty w światowym rankingu sprzedaży samochodów. Do końca czerwca bieżącego roku koncern z Wolfsburga sprzedał 5,12 mln samochodów podczas gdy japoński gigant dostarczył na rynek 4,99 mln egzemplarzy samochodów. W porównaniu z ubiegłym rokiem koncern VW zanotował wynik o 1,5 procent lepszy, natomiast sprzedaż w Toyocie spadła o 0,6 procent.

To właśnie w pierwszej połowie zeszłego roku Niemcy stracili fotel lidera na rzecz producenta z Japonii. Jak widać skandal związany z emisją spalin zaszkodził Volkswagenowi najbardziej w USA. Zważywszy, że jest to najmniejszy rynek w port folio koncernu, nie wpłynęło to znacząco na sprzedaż. Nadal kluczowymi rynkami zbytu napędzającymi sprzedaż są Chiny i Europa, gdzie udział Volkswagena wynosi kolejno 6,9 i 3,8 procent całości.

Przez ostatnie cztery lata Toyota była największym producentem samochodów, strącając z pierwszego miejsca koncern General Motors. W aktualnym rankingu amerykański producent znajduje się na trzecim miejscu ze sprzedażą 4,76 mln samochodów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Toyota

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

~mars 2016-08-04

Na innych stronach piszą ,że toyota jest pierwsza w sprzedaży,to już na prawdę nie wiem komu wierzyć.Słyszałem jednak ,że toyota jest liderem w sprzedaży aut na świecie. Mirai jest fajnym autem od toyoty,ciekawy jestem kiedy będzie w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.