mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen największym producentem - przegonił Toyotę

Volkswagen największym producentem - przegonił Toyotę

Skandal? Jaki skandal? – chciałoby się rzec spoglądając na wyniki sprzedaży koncernu Volkswagen. Marka z Wolfsburga przegoniła swojego największego konkurenta – Toyotę, w globalnym wyścigu sprzedażowym.

Volkswagen największym producentem - przegonił Toyotę
Krytyka większości motoryzacyjnego świata skupią się prawie od roku na koncernie Volkswagen w związku z aferą „Dieselgate”. Jednak nie zaszkodziło to niemieckiej firmie przeskoczyć Toyoty w światowym rankingu sprzedaży samochodów. Do końca czerwca bieżącego roku koncern z Wolfsburga sprzedał 5,12 mln samochodów podczas gdy japoński gigant dostarczył na rynek 4,99 mln egzemplarzy samochodów. W porównaniu z ubiegłym rokiem koncern VW zanotował wynik o 1,5 procent lepszy, natomiast sprzedaż w Toyocie spadła o 0,6 procent.

To właśnie w pierwszej połowie zeszłego roku Niemcy stracili fotel lidera na rzecz producenta z Japonii. Jak widać skandal związany z emisją spalin zaszkodził Volkswagenowi najbardziej w USA. Zważywszy, że jest to najmniejszy rynek w port folio koncernu, nie wpłynęło to znacząco na sprzedaż. Nadal kluczowymi rynkami zbytu napędzającymi sprzedaż są Chiny i Europa, gdzie udział Volkswagena wynosi kolejno 6,9 i 3,8 procent całości.

Przez ostatnie cztery lata Toyota była największym producentem samochodów, strącając z pierwszego miejsca koncern General Motors. W aktualnym rankingu amerykański producent znajduje się na trzecim miejscu ze sprzedażą 4,76 mln samochodów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

~mars 2016-08-04

Na innych stronach piszą ,że toyota jest pierwsza w sprzedaży,to już na prawdę nie wiem komu wierzyć.Słyszałem jednak ,że toyota jest liderem w sprzedaży aut na świecie. Mirai jest fajnym autem od toyoty,ciekawy jestem kiedy będzie w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback
Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback
Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.