mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen - nie Volkswagen?

Volkswagen - nie Volkswagen?

Golf, New Beetle, Passat, Phaeton, Touareg, Transporter, A3, A4, A8, TT, Leon, Octavia, Superb, Murcielago i Diablo - wszystkie te nazwy mają jeden wspólny mianownik - Volkswagen. Czy wyobrażamy sobie zmianę tego stanu? Może już niedługo będziemy musieli...

Volkswagen - nie Volkswagen?

Czy możliwy jest w takim razie powrót do nazwy z lat trzydziestych? Wtedy to Auto Union było - jak dziś VW - holdingiem czterech niemieckich producentów aut. Stąd też wywodzi się logo czterech kół na grillach samochodów Audi. Producent z Ingolstadt przewodził wówczas grupie, w skład której wchodził również Horch, DKW i Wanderer.

Ciekawe jakie i kiedy będzie oficjalne stanowisko Volkwagena w tej sprawie. Narazie centrala koncernu w Wolfsburgu, nie komentuje tych doniesień. Z marketingowego punktu wiedzenia, marka aut VW jest na tyle samodzielna, że zmiana nazwy firmy-matki nie tylko nie wpłynie na jej image, ale wątpliwe jest by miała jakiekolwiek znaczenie dla klientów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Właśnie wystartował salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie zadebiutują dwie specjalne wersje Octavii. Zapraszamy na relację live prosto ze Szwajcarii.