mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen nie odda super-marek

Volkswagen nie odda super-marek

Ostatnimi czasy krążyło coraz więcej informacji na temat tego, że Volkswagen zamierza się pozbyć dwóch luksusowych marek znajdujących się pod jego skrzydłami. Władze koncernu z Wolfsburga postanowiły w końcu zdementować te doniesienia.

Volkswagen nie odda super-marek

Martin Winterkorn, nowy prezes VW, postanowił wyjść naprzeciw plotkom i zdementować je, aby wszystkie wątpliwości dotyczące marki Bugatti oraz Lamborghini zostały definitywnie rozwiane. W światku motoryzacyjnym co rusz zaczęły się pojawiać informacje o planowanym przygotowaniu do pozbycia się dwóch luksusowo-sportowych dywizji. Prezes Winterkorn podkreślił w wywiadzie dla niemieckiej gazety Suddeutsche Zeitung, że ze ścisłej współpracy oraz doświadczenia Lamborghini i Bugatti skorzystało jak dotąd wiele modeli tworzonych pod kontrolą niemieckiego producenta.

Dodał też, że inżynierowie Volkswagena przejęli od kolegów z Bugatti dużo pożytecznego doświadczenia w zakresie projektowania oraz aerodynamiki samochodów. Kwituje to zdaniem, że samolot typu Jumbo Jet odrywa się od powierzchni ziemi przy 250km/h, natomiast samochody marki Bugatti trzymają się drogi nawet przy 400 km/h. Dzięki niemieckiej pomocy w zeszłym roku fabryczne hale opuściło, tak jak planowano, 50 egzemplarzy super-szybkiego i piekielnie drogiego modelu Veyron. Od momentu przejęcia przez Niemców kontroli nad marką Lamborghini w roku 2001, sprzedaż tych samochodów wzrosła w zeszłym roku aż czterokrotnie.

Czytaj także:

Volkswagen kupi Protona? (2007-01-30)

640 KM w kabrio! (2006-11-30)

Triumf Bugatti Veyron (2006-06-29)

Najdroższe samochody świata (2006-03-24)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.