mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen nie odda super-marek

Volkswagen nie odda super-marek

Ostatnimi czasy krążyło coraz więcej informacji na temat tego, że Volkswagen zamierza się pozbyć dwóch luksusowych marek znajdujących się pod jego skrzydłami. Władze koncernu z Wolfsburga postanowiły w końcu zdementować te doniesienia.

Volkswagen nie odda super-marek

Martin Winterkorn, nowy prezes VW, postanowił wyjść naprzeciw plotkom i zdementować je, aby wszystkie wątpliwości dotyczące marki Bugatti oraz Lamborghini zostały definitywnie rozwiane. W światku motoryzacyjnym co rusz zaczęły się pojawiać informacje o planowanym przygotowaniu do pozbycia się dwóch luksusowo-sportowych dywizji. Prezes Winterkorn podkreślił w wywiadzie dla niemieckiej gazety Suddeutsche Zeitung, że ze ścisłej współpracy oraz doświadczenia Lamborghini i Bugatti skorzystało jak dotąd wiele modeli tworzonych pod kontrolą niemieckiego producenta.

Dodał też, że inżynierowie Volkswagena przejęli od kolegów z Bugatti dużo pożytecznego doświadczenia w zakresie projektowania oraz aerodynamiki samochodów. Kwituje to zdaniem, że samolot typu Jumbo Jet odrywa się od powierzchni ziemi przy 250km/h, natomiast samochody marki Bugatti trzymają się drogi nawet przy 400 km/h. Dzięki niemieckiej pomocy w zeszłym roku fabryczne hale opuściło, tak jak planowano, 50 egzemplarzy super-szybkiego i piekielnie drogiego modelu Veyron. Od momentu przejęcia przez Niemców kontroli nad marką Lamborghini w roku 2001, sprzedaż tych samochodów wzrosła w zeszłym roku aż czterokrotnie.

Czytaj także:

Volkswagen kupi Protona? (2007-01-30)

640 KM w kabrio! (2006-11-30)

Triumf Bugatti Veyron (2006-06-29)

Najdroższe samochody świata (2006-03-24)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.