mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen - polkowicki silnik

Volkswagen - polkowicki silnik

W zakładzie Volkswagen Motor Polska produkuje się dziennie ponad 2200 silników. Firma od kilku lat należy do czołówki polskich eksporterów. Wartość ubiegłorocznego eksportu wyniosła blisko 4 miliardy zł, a nakłady poniesione dotychczas na inwestycje zamknęły się kwotą ponad miliarda zł.

Volkswagen - polkowicki silnik

Władze koncernu Volkswagen AG podjęły decyzję o budowie zakładu produkcji silników wysokoprężnych w Polsce w 1997 roku. Dalej inwestycja potoczyła się w błyskawicznym tempie. W marcu 1998 r. wybrano lokalizację w Legnickiej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach, a już w sierpniu 1999 r. uroczyście dokonano otwarcia fabryki. Seryjna produkcja rozpoczęła się już po miesiącu, a w wyniku przeprowadzonego audytu procesu produkcji okazało się, że polkowicki Volkswagen będzie głównym dostawcą silników wysokoprężnych dla koncernu.

Fabryka pracująca od 2000 r. w systemie trzyzmianowym produkuje rocznie prawie sześćset tysięcy silników Diesla o pojemności 1,9 oraz 2,0 litra w technice pompowtryskiwaczy. Produkcja obejmuje dwa działy: obróbkę mechaniczną i montaż. Szybko osiągnięte pełne moce produkcyjne zaowocowały w lutym 2002 r. milionowym silnikiem.

Oprócz Polkowic takie same silniki Diesla w koncernie Volkswagen AG produkują zakłady w Salzgitter w Niemczech i Gyor na Węgrzech i są to bezpośredni konkurenci dolnośląskiej fabryki. Silniki tego typu napędzają samochody osobowe i użytkowe należących do koncernu Volkswagen AG marek: Volkswagen, Volkswagen samochody użytkowe (transporter, Caddy itp.) Audi, Seat i Skoda.

Volkswagen Motor Polska, od kilku lat należy do czołówki polskich eksporterów. Ponad 85% produkcji trafia do klientów, którymi są produkujące samochody zakłady VW m.in. w Niemczech, Portugalii, Meksyku, Afryce Południowej i Chinach. Swoje silniki VW MP wysyła również do fabryki Volkswagena w Poznaniu.

Zobacz galerię zdjęć:

Volkswagen Motor Polska w Polkowicach

Zarówno procesy produkcyjne jak i produkt polkowickiego zakładu spełniają surowe wymagania norm jakościowych, czego dowodem mogą być uzyskane certyfikaty ISO 9001:2000, VDA 6.1 oraz certyfikat systemu zarządzania środowiskowego ISO 14.001:2004. Nad zapewnieniem jakości czuwa specjalnie wyodrębniony dział zabezpieczania jakości. Nieprzerwanie przez pięć lat VW MP wygrywał współzawodnictwo na najlepiej zorganizowany i najczyściejszy europejski zakład Volkswagena.

Polkowicka spółka jest laureatem także wielu ogólnopolskich prestiżowych nagród, wśród których wymienić należy chociażby takie, jak: Budowa Roku 1999, Polski Eksporter i Panteon Polskiej Ekologii 2001, Wyróżnienie Krajowej Izby Gospodarczej 2002, Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP 2003 oraz Dolnośląska Nagroda Jakości 2004. Rokrocznie polkowicka spółka pojawia się również na czołowych miejscach rankingów największych polskich przedsiębiorstw ("Pięćsetka Polityki" i "Największe firmy Rzeczypospolitej"). Firma ściśle współpracuje z dolnośląskimi uczelniami m. in. Politechniką Wrocławską, Politechniką Zielonogórską oraz szkołami średnimi o profilu technicznym.


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Baloon 2007-09-04

szukam Pracy!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando