mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189

Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189

Niemiecki koncern, który sprząta po aferze z silnikami wysokoprężnymi EA189 rozpoczął akcję serwisową. Najpierw cały program naprawczy obejmie dwulitrowe jednostki TDI. Zobacz, czy musisz szykować się na dodatkową wizytę w serwisie

Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189
Volkswagen rozpoczyna całą akcję serwisową od Amaroka, a następnie zabierze się za Passata. „Rozpoczynając akcję serwisową robimy wielki krok naprzód. Nasi klienci skorzystają z dobrego technologicznego rozwiązania i mogą być pewni, że zostanie ono szybko wdrożone” - , powiedział dr Herbert Diess, prezes zarządu Volkswagen Samochody Osobowe.

W ramach akcji serwisowej przewidziano aktualizację oprogramowania w jednostkach napędowych EA189 o pojemności 1,2 l, 1,6 l oraz 2,0 l. Volkswagen obiecuje, że cały proces nie potrwa dłużej niż pół godziny. Przypominamy, że w silniku 1,6 l zostanie dodatkowo zamontowany przepływomierz, co zwiększy czas naprawy do 45 minut.

Na pierwszy ogień poszedł silnik 2,0 TDI montowany w Volkswagenach Amarok, po kilku tygodniach na serwis trafią Passaty, oraz inne model, w których pracuje jednostka o oznaczeniu kodowym EA189. Pod koniec drugiego kwartału rozpocznie się akcja serwisowa dotycząca silników 1,2 l. Od początku trzeciego kwartału, Volkswagen zaprosi do siebie właścicieli samochodów, w których zamontowano silnik 1,6 TDI.

Przypominamy, że cała akcja serwisowa to efekt zeszłorocznej afery związanej z oszukiwaniem w testach  emisji spalin. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 79 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Cena podstawowa już od: 151 078 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki

Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej...

Aktualności 2018-07-17

Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą

Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą

Aktualności 2018-08-28

Komentuj:

~Zenon 2016-02-05

Wcześniej VW narażając się na wpadkę i ewentualne jej konsekwencje (widzimy jakie one są), posunął się do oszustwa by ich samochody spełniły normy emisji spalin, a dziś oznajmia że mają doskonałe rozwiązanie problemu , otóż zmienią coś w programie i będzie idealnie. Czyli narażali się mając doskonałe rozwiązanie problemu? Tylko mi tutaj coś śmierdzi? Jaki będzie koszt tej "naprawy", 20% mocy mniej czy jakieś inne generalnie manewry?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży
Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży
Renault Polska rozpoczęło współpracę z firmą GreenWay Polska. Dzięki niej osoby, które zakupią samochód elektryczny Renault, otrzymają kartę umożliwiającą darmowe ładowanie. Ładowanie ze specjalną kartą będzie możliwe na stacjach GreenWay rozmieszczonych w całej Polsce.