mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189

Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189

Niemiecki koncern, który sprząta po aferze z silnikami wysokoprężnymi EA189 rozpoczął akcję serwisową. Najpierw cały program naprawczy obejmie dwulitrowe jednostki TDI. Zobacz, czy musisz szykować się na dodatkową wizytę w serwisie

Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189
Volkswagen rozpoczyna całą akcję serwisową od Amaroka, a następnie zabierze się za Passata. „Rozpoczynając akcję serwisową robimy wielki krok naprzód. Nasi klienci skorzystają z dobrego technologicznego rozwiązania i mogą być pewni, że zostanie ono szybko wdrożone” - , powiedział dr Herbert Diess, prezes zarządu Volkswagen Samochody Osobowe.

W ramach akcji serwisowej przewidziano aktualizację oprogramowania w jednostkach napędowych EA189 o pojemności 1,2 l, 1,6 l oraz 2,0 l. Volkswagen obiecuje, że cały proces nie potrwa dłużej niż pół godziny. Przypominamy, że w silniku 1,6 l zostanie dodatkowo zamontowany przepływomierz, co zwiększy czas naprawy do 45 minut.

Na pierwszy ogień poszedł silnik 2,0 TDI montowany w Volkswagenach Amarok, po kilku tygodniach na serwis trafią Passaty, oraz inne model, w których pracuje jednostka o oznaczeniu kodowym EA189. Pod koniec drugiego kwartału rozpocznie się akcja serwisowa dotycząca silników 1,2 l. Od początku trzeciego kwartału, Volkswagen zaprosi do siebie właścicieli samochodów, w których zamontowano silnik 1,6 TDI.

Przypominamy, że cała akcja serwisowa to efekt zeszłorocznej afery związanej z oszukiwaniem w testach  emisji spalin. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 91 690 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Cena podstawowa już od: 173 258 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Komentuj:

~Zenon 2016-02-05

Wcześniej VW narażając się na wpadkę i ewentualne jej konsekwencje (widzimy jakie one są), posunął się do oszustwa by ich samochody spełniły normy emisji spalin, a dziś oznajmia że mają doskonałe rozwiązanie problemu , otóż zmienią coś w programie i będzie idealnie. Czyli narażali się mając doskonałe rozwiązanie problemu? Tylko mi tutaj coś śmierdzi? Jaki będzie koszt tej "naprawy", 20% mocy mniej czy jakieś inne generalnie manewry?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech