mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen traci klientów na rzecz Toyoty i BMW

Volkswagen traci klientów na rzecz Toyoty i BMW

Bezsprzeczny lider sprzedaży nowych samochodów w Europie, Volkswagen, traci klientów na rzecz rodzimego konkurenta BMW i japońskiej Toyoty. W ciągu ostatnich dwóch lat 35 600 kierowców VW przesiadło się do modeli oferowanych przez Toyotę. W tym samym okresie marka z Wolfsburga zdołała odebrać Japończykom tylko 9 700 klientów.

Volkswagen traci klientów na rzecz Toyoty i BMW
Różnica w tych transferach wynosi więc 25 900 klientów na korzyść Toyoty. Okazuje się, że negatywny bilans VW odnosi również w stosunku do bawarskiej marki BMW. Według obliczeń niemieckiej gazety branżowej „Automobilwoche” 13 800 kierowców pozostawiło auta oferowane przez Volkswagena i na swój nowy samochód wybrało właśnie modele BMW. Bawarczycy największą rzeszę klientów pozyskali dzięki nowej serii 1, bezpośredniego rywala legendarnego Golfa.

Pozytywnie wypada Volkswagen na tle takich marek jak Opel, Renault, Ford i Fiat. Od tej czwórki producentów do salonów VW przeszło 58 400 nowych klientów.

Dowiedz się więcej o marce Volkswagen

Czytaj także:

Prestiż z mniejszym rozmachem 2007-04-25

Volkswagen wciąż najbardziej popularny 2007-03-21

Komentuj:

~KRYCHU 2007-05-30

a ja chce kupic vw passat tdi 2003 automat,juz sie tyle naczytalem ze niewiem czy to jest dobry wybor.

~Krzysiek 2007-04-26

nie takie tanie ;)

~elo 2007-04-26

wrescie ludzie zaczynaja rozumiec ze WV robi i robizl tanie słabe auta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando