mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen udoskonalił mistrzowską rajdówkę

Volkswagen udoskonalił mistrzowską rajdówkę

Volkswagen w 2014 roku będzie bronił tytułu producenta w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA. Aby to osiągnąć VW poprawił ubiegłoroczny samochód.

Volkswagen udoskonalił mistrzowską rajdówkę
„W sporcie motorowym kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Nikt nie może sobie pozwolić, aby choć na sekundę zwolnić tempo rozwoju technicznego. Nawet jeżeli w 2013 roku zapisaliśmy na swoim koncie kilka triumfów, ani na chwilę nie spoczęliśmy na laurach. Producenci, którzy w 2013 roku brali udział w Rajdowych MŚ uzgodnili, że na sezon 2014 nie udzielą homologacji żadnym nowym World Rally Car.

Próbowaliśmy jednak maksymalnie wykorzystać możliwości, które nam pozostały. Polo R WRC na rok 2014 jest pod wieloma względami bardziej dojrzały, niż ten, którym zadebiutowaliśmy przed dwunastoma miesiącami. Każdy zespół czeka z niecierpliwością, aby sprawdzić, ile warte są te udoskonalenia w zaciętej konkurencji z Citroënem i Fordem oraz nowymi rywalami z Hyundaia”
, powiedział Dyrektor Volkswagen Motorsport Jost Capito.

Zmiany w 315-konnym aucie objęły nie tylko wygląd zewnętrzny, ale i wprowadzono szereg modyfikacji pod maską. Po sezonie 2013 Volkswagen skorzystał z 10 tzw. "jokerów". Pozwalają one na wprowadzenie zmian do poszczególnych komponentów w porównaniu z dokumentacją homologacyjną.Inżynierowie zmodyfikowali zawieszenie, dostroili układ napędowy oraz poprawili wytrzymałość komponentów. Jeden joker posłużył na zastosowanie nowej wersji oprogramowania układów elektronicznych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Cena podstawowa już od: 44 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?