mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen w F1 czy WRC? A może i tu i tu?

Volkswagen w F1 czy WRC? A może i tu i tu?

Ostatnio dość głosno jest o możliwym zaangażowaniu się marki Volkswagen w jedną z prestiżowych dyscyplin motosportu. Kilka dni temu pojawiły się głosy, że niemiecki koncern zamierza urozmaicić rywalizację w WRC. Teraz okazuje się, że VW zastanawia się nad udziałem w F1.

Volkswagen w F1 czy WRC? A może i tu i tu?
Podczas jednego z wywiadów przy okazji odbywającego się aktualnie Rajdu Dakar, dyrektor sportowy Volkswagena Kris Nissen przyznał, że w koncernie na poważnie bierze się możliwość zaangażowania w Formułę 1. Jednak jak zaznaczył Nissen, "jedynka" musi stać się stabilniejsza, mieć trwały regulamin i sprecyzowane przepisy.
Co ciekawe niemiecki koncern z Wolfsburga także zastanawia się, nad pojawieniem się w rajdowych mistrzostwach świata WRC. Ostatnio takie informacje, choć nie bezpośrednio z koncernu pojawiły się w kręgu tego cyklu. Autorem "przecieku" był szef zespołu Citroena Olivier Quesnel.

"Osiągneliśmy już naprawdę doliny jeśli chodzi o kondycję WRC. Teraz czeka nas powrót na szczyty" - mówił Francuz w wywiadzie rodzimym mediom. Powodem do takich pozytywnych wypowiedzi mają być nowi producenci, gotowi do udziału w WRC. "W 2011 wejdzie ponownie Prodrive, a w 2012 Volkswagen" - deklarował z pewnością Quesnel.

Nissen póki co nie chciał komentować planów związanych z WRC, jednak jak sam przyznał, producent rozważa także udział w tych rozgrywkach.

Wygląda więc na to, że na drodze budowania prymatu największego producenta aut na świecie, Volkswagen nie zamierza zapominać o angażowaniu się w motosport. Jak przyznaje sam Kris Nissen, w WRC Volkswagen mógłby figurować pod własną nazwą. Zaś w Formule 1 mógłby afiszować się jedną z wchodzących w skład koncernu marek. Być może Audi, Lamborghini albo Porsche?

"Istnieje kilka podstawowych różnic pomiędzy marką Volkswagen a całym koncernem Volkswagen Group" – tłumaczy Duńczyk. "Firma skupia wokół siebie wiele marek, stąd nie wykluczam decyzji szefów, że w Formule 1 koncern byłby reprezentowany przez jedną z takich marek-córek. Osobiście wydaje mi się, że nie byłby to Volkswagen" - dodał Nissen.

Póki co Volkswagen mocno zaangażowany jest w program Rajdu Dakar. Jak zapewnił Nissen, koncern na pewno weźmie udział jeszcze w kilku edycjach tej legendarnej imprezy, a dopiero później weźmie udział w innych rozgrywkach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen WRC Formuła 1 Rajd Dakar F1

Podobne wiadomości:

Ford Focus RS WRC Edition

auto motor i sport 0000-00-00

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross