mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen w Rosji

Volkswagen w Rosji

Niemiecki producent samochodów Volkswagen najprawdopodobniej wybuduje fabrykę montażową dla swoich modeli w rejonie Kaluga. Umowa dotycząca tego przedsięwzięcia ma zostać podpisana już na początku tego tygodnia.

Volkswagen w Rosji

Oficjalne ogłoszenie zaraz po podpisaniu umowy ma zostać przekazane do mediów w przeciągu następnych dwóch dni. Informację taką podała osoba z regionalnej administracji regionu Kaluga. Inwestycja ta pochłonie ponad 510,6 miliona dolarów. Powierzchnia, na obszarze której inwestycja zostanie postawiona to ponad tysiąc hektarów terenu leżącego w specjalnej strefie rozwoju w pobliżu lotniska. Być może nie będzie to tylko miejsce montowania samochodów, lecz także wytwórnia części samochodowych.
 
W pierwszej kolejności będą tam montowane samochody marki Skoda Octavia, póki co jednak nie ma żadnych przybliżonych informacji na temat skali tej produkcji. Jakiś czas temu Volkswagen chciał także budować swoje samochody za wschodnią granicą w okolicach Moskwy, lecz ówczesny rząd odrzucił propozycję stworzenia specjalnej strefy ekonomicznej dla tego projektu. Natomiast nowa inwestycja będzie już w specjalnej strefie ekonomicznej, być może zwolnionej z części podatku.
 
Ostatnimi czasy wielu zagranicznych producentów samochodów planuje różnorakie inwestycje w Rosji, gdyż rekordowe ceny eksportowanego gazu i ropy naftowej napędzają tamtejszą gospodarkę. Nawiązując do raportu stworzonego przez międzynarodowego audytora, firmę Ernst&Young, to w zeszłym roku Rosjanie wydali na samochody ponad 22 miliardy dolarów.

Czytaj także:

30 koni więcej na 30-lecie (2006-05-25)

VW i Audi w obsłudze pielgrzymki (2006-05-23)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Rosja

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.