mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen w WRC do 2019 roku!

Volkswagen w WRC do 2019 roku!

Ciało zarządzające marką z Wolfsburga podjęło decyzję o pozostaniu w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA aż do 2019 roku włącznie.

Volkswagen w WRC do 2019 roku!
Volkswagen już w debiucie w WRC zdobył tytuł mistrza świata w kategorii kierowców, pilotów i producentów. W obecnym sezonie ten scenariusz bez problemu powinien się powtórzyć. Wciąż niepokonana pozostaje załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrassia.

Początkowo Wolfsburg mówił, że plan WRC przewidziany jest na lata 2013-2015. Zarząd widząc jak wielka jest dominacja VW w WRC postanowił rozszerzyć ten okres o cztery lata. „Decyzja Zarządu marki Volkswagen, aby uczestniczyć w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA do 2019 roku, napawa nas dumą. Tak długoterminowego programu sportów motorowych tego rzędu wielkości jeszcze w Volkswagenie nie było.

Takie zaufanie dla naszej całej załogi motywuje nas do tego, aby ani przez sekundę nie spocząć na laurach, lecz nadal wykazywać pasję, determinację i pełne zaangażowanie w celu zapewnienia długoletnich sukcesów w Rajdowych MŚ. Warunkiem popularności mistrzostw jest format zoptymalizowany pod kątem transmisji telewizyjnych, zwiększający atrakcyjność dla szerokiej publiczności. Zakładamy, że promotor we współpracy z producentami zadba o wyraźny wzrost zasięgu medialnego”
, skomentował Jost Capito, Dyrektor Volkswagen Motorsport.

Od razu możemy pokusić się o swoiste "wróżenie z fusów". Skoro Volkswagen przedłużył swój program WRC do 2019 roku to pytanie czy po tym okresie dołączy do Formuły 1. Argument za? Wolsburg zdominował Rajd Dakar, teraz zanosi się, że zdominuje WRC. Naturalnym krokiem byłoby pokazanie światu, że w F1 też są w stanie sporo namieszać. Do tego czasu przepisy w F1 mogą zmienić się na tyle, że stanie się ona bardzo atrakcyjna dla Volkswagena. Przeciwko wejściu VW do F1 postawić można jedynie zapowiedzi Niemców, że Formuła 1 jak na razie ich nie interesuje. Tylko krowa nie zmienia poglądów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen WRC Wrc Polo R WRC Polo R WRC

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.