mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen w WRC do 2019 roku!

Volkswagen w WRC do 2019 roku!

Ciało zarządzające marką z Wolfsburga podjęło decyzję o pozostaniu w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA aż do 2019 roku włącznie.

Volkswagen w WRC do 2019 roku!
Volkswagen już w debiucie w WRC zdobył tytuł mistrza świata w kategorii kierowców, pilotów i producentów. W obecnym sezonie ten scenariusz bez problemu powinien się powtórzyć. Wciąż niepokonana pozostaje załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrassia.

Początkowo Wolfsburg mówił, że plan WRC przewidziany jest na lata 2013-2015. Zarząd widząc jak wielka jest dominacja VW w WRC postanowił rozszerzyć ten okres o cztery lata. „Decyzja Zarządu marki Volkswagen, aby uczestniczyć w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA do 2019 roku, napawa nas dumą. Tak długoterminowego programu sportów motorowych tego rzędu wielkości jeszcze w Volkswagenie nie było.

Takie zaufanie dla naszej całej załogi motywuje nas do tego, aby ani przez sekundę nie spocząć na laurach, lecz nadal wykazywać pasję, determinację i pełne zaangażowanie w celu zapewnienia długoletnich sukcesów w Rajdowych MŚ. Warunkiem popularności mistrzostw jest format zoptymalizowany pod kątem transmisji telewizyjnych, zwiększający atrakcyjność dla szerokiej publiczności. Zakładamy, że promotor we współpracy z producentami zadba o wyraźny wzrost zasięgu medialnego”
, skomentował Jost Capito, Dyrektor Volkswagen Motorsport.

Od razu możemy pokusić się o swoiste "wróżenie z fusów". Skoro Volkswagen przedłużył swój program WRC do 2019 roku to pytanie czy po tym okresie dołączy do Formuły 1. Argument za? Wolsburg zdominował Rajd Dakar, teraz zanosi się, że zdominuje WRC. Naturalnym krokiem byłoby pokazanie światu, że w F1 też są w stanie sporo namieszać. Do tego czasu przepisy w F1 mogą zmienić się na tyle, że stanie się ona bardzo atrakcyjna dla Volkswagena. Przeciwko wejściu VW do F1 postawić można jedynie zapowiedzi Niemców, że Formuła 1 jak na razie ich nie interesuje. Tylko krowa nie zmienia poglądów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen WRC Wrc Polo R WRC Polo R WRC

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Volkswagen Golf Sportsvan: Bardziej rodzinny

auto motor i sport 0000-00-00

Volkswagen Sportsvan od Golfa różni się na tyle, że mógłby być osobnym modelem – ma m.in. więcej miejsca z tyłu i regulowaną kanapę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.