mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen - wielkie cele i wielkie inwestycje

Volkswagen - wielkie cele i wielkie inwestycje

Następnych 5 lat to dla Volkswagena czas wytężonej pracy. Aby przegonić Toyotę - największego producenta aut na świecie - zainwestuje w tym czasie 85,6 miliarda euro w rozwój technologii, fabryk i tworzenie nowych modeli.

Volkswagen - wielkie cele i wielkie inwestycje
Martin Winterkorn, szef niemieckiej marki, jasno stawia cele na najbliższą przyszłość - inwestycje mają sprawić, że VW stanie się wiodącym koncernem pod względem ekologicznym i ekonomicznym. Do wspomnianej sumy doliczyć trzeba ponadto inwestycje chińskich oddziałów VW, które planowane są osobno na kwotę ok. 22 mld euro do 2019 roku.
 
Jednak zwiększenie wydatków to nie jedyny sposób Volkswagena na poprawienie efektywności produkcji. Ograniczenie dotychczasowych kosztów ma przynieść oszczędność ok. 10 mld euro w grupie VW, Skoda, Seat oraz Audi i Porsche.

Volkswagen jest na dobrej drodze do objęcia pozycji lidera światowej sprzedaży samochodów - ten rok powinien być rekordowy pod tym względem i przynieść sprzedaż na poziomie 10 milionów sztuk w skali globalnej. To o cztery lata szybciej, niż Niemcy planowali. Co więcej - przewaga dotychczasowego lidera (Toyoty) zmalała do 72 000 sztuk w 3 kwartałach bieżącego roku. W 2013 ten sam okres odznaczał się przewagą Japończyków o 227 000 samochodów.

Walka na szczycie przemysłu motoryzacyjnego zapowiada się więc bardzo emocjonująco. Od 2007 roku, kiedy szefem koncernu został Winterkorn, VW powiększył wachlarz swoich marek o Porsche, Scanię, MAN-a i Ducati, a liczba fabryk wzrosła ponad dwukrotnie - do 107. Kolejna jest już w drodze - o nowej montowni Volkswagena we Wrześni pisaliśmy już wcześniej. Plany niemieckiego koncernu są bardzo ambitne, ale wzrostowa tendencja sprzedaży potwierdza możliwość ich realizacji.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

~Justa 2014-11-26

Oj chyba ciezko bedzie przegonic toyote. co jak co ale japonskie auta sa najlepsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.