mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen wprowadza silniki 1.2 TSI

Volkswagen wprowadza silniki 1.2 TSI

W polskich salonach Volkswagena dostępne są już modele z nową jednostką benzynową 1.2 TSI dysponującą mocą 105 KM. Najmniejszy silnik z rodziny TSI można zamawiać w modelach Polo, Golf, Golf Plus i Golf Variant.

Volkswagen wprowadza silniki 1.2 TSI
Wprowadzone przez Volkswagena silniki TSI to niejako nowy rozdział w historii silników benzynowych. Jednostki te mają się odznaczać efektywnością przy jednoczesnej niskiej emisji szkodliwych substancji. Nowa jednostka 1.2 TSI konsekwentnie podąża też tą drogą, przy niskiej pojemności skokowej silnika oferuje zadowalającą liczbą koni mechanicznych.

Aby TSI o pojemności 1.2 litra z bezpośrednim wtryskiem benzyny, mimo stosunkowo niewielkiej pojemności skokowej, nie pozostawał w tyle za większymi silnikami pod względem mocy i momentu obrotowego, wyposażono go w turbosprężarkę. Dzięki niej maksymalny moment obrotowy 175 Nm jest dostępny już przy 1.550 obr/min. Przykładowo nowe Polo z tą jednostką przyspiesza do 100 km/h w 9,7 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 190 km/h, a średnie zużycie paliwa 5,3 l/100 km.

Udoskonalanie małych, lecz mocnych silników z tej serii polega między innymi na optymalizacji pod względem tarcia i konsekwentnemu dążeniu do obniżenia masy, które nie ogranicza się tylko do zastosowania aluminiowego korpusu silnika. Ponadto zupełnie nowe dostrojenie bezpośredniego wtrysku zapewnia równomierny rozwój siły, niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2. Zalety te znalazły uznanie już w jednostce 1.4 TSI, która od 2006 roku, przez trzy kolejne lata wyróżniana była prestiżowym tytułem "Engine of the Year".
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen TSI silnik

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic